BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
13 Ocak 2021 - 07:42
Reklam

Edirne Belediyesince, toplu taşıma, servis ve taksi plakalı araçların çalışma belgesi ücretlerinde yüzde 75 indirime gidilmesinin ardından, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin ve Edirne Umum Servis Araçları İşletmecileri Derneği Başkanı Ergun Ellibir,   Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.
Pandemiden dolayı 10 aydır düzenli çalışamayan servis araçları,toplu ulaşım ve taksi gibi taşımacılık yapan araçların her yıl Edirne belediyesinden aldıkları güzergah izin belgesi ücretlerinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında toplanan ocak ayı meclisinde ücretlerde yüzde 75 oranında indirim yapılması şoför esnafını sevindirdi.
Başkanımıza ve tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz,her koşulda esnafımızın yanında oldu diye belirten Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin; “Bugün başkanımızı makamında ziyaret ettik. Ocak ayında  aldığı meclis kararıyla esnafımıza bir nebze olsun nefes aldırdı. Her yıl Ocak ayında hat ruhsatlarımız vardı. Bu hat ruhsatlarında yüzde 75 indirime gitti ve Haziran ayında ödenmesine yönelik bir karar aldı. Zaten başkanımız böyle bir karar almasaydı esnafımızın ödeyecek gücü yoktu. Borç olarak kalacaktı veya birbirlerinden borç alacaklardı. Esnafın borç yükü artacaktı. Bugüne kadar çok şükür seçildiği günden beri esnafın her konuda yanında oldu. Toplu ulaşım, taksici, servisçi, kamyoncu tüm şoför esnafının her sorunuyla birebir ilgilenip elinden geldiği kadar çözüm buldu. Bugün de biz Servis Odası Başkanımız Ergun Ellibir ile beraber teşekkür ziyaretinde bulunduk. O da ziyaretimizden memnun olduğunu söyledi. Esnafın yanında olduğunu ve önümüzdeki günlerde tekrar pandeminin uzaması halinde esnaf hakkında iyileştirici kararlar alabileceğini söyledi. Bunların hepsini yetkisi dahilinde yapıyor. Sayın Başkanımız Recep Gürkan ve tüm siyasi partilerin meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Çünkü karar oy birliğiyle geçti”diye ifade etti.
Esnafımıza bu indirim can suyu oldu başkanımız ve meclis üyelerimizin hepsine esnafımız adına teşekkür ediyorum diye ifade eden ve Edirne Umum Servis Araçları İşletmecileri Derneği Başkanı Ergun Ellibir ;"Bilindiği gibi esnafımızın zorlu süreci sürüyor. Her yıl Ocak ayında 299 adet (S) plakalı servis araçlarına okul ve personel taşımak için güzergah izin belgesi almaktayız. Bilindiği üzere 2019 Mart ayından bugüne kadar Covid-19 nedeniyle başta okullar olmak üzere bazı işyerleri çalışmamakta yada kısmi çalışmaktadır. Yaklaşık bir yıldır çalışamayan esnafımız için belediye meclisinde alınan karar bir nebze olsun can suyu olmuştur. Başkanımız Recep Gürkan'a ve belediye meclis üyelerine esnafımız adına teşekkür ediyorum”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...