BAŞKAN GÜRKAN’DAN HALK EKMEK MÜJDESİ

BAŞKAN GÜRKAN’DAN HALK EKMEK MÜJDESİ

BAŞKAN GÜRKAN’DAN HALK EKMEK MÜJDESİ

BAŞKAN GÜRKAN’DAN HALK EKMEK MÜJDESİ
30 Aralık 2021 - 00:30

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne halkına Halk Ekmek müjdesi verdi. Edirne’deki fırıncılar ile görüştüklerini belirten Gürkan, dar gelirli vatandaşların yaşadığı mahalleler başta olmak üzere Edirne'de halk ekmek uygulamasına başlayacaklarını söyledi.
Fiyat artışlarından en çok da dar gelirli vatandaşların etkilendiğini ifade eden Gürkan, halk ekmeğin uzun bir süredir gündemlerinde olduğunu ve bu konu ile ilgili de Edirne’deki fırıncılar ile toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.  Halk ekmek konusunda da Edirne halkında da taleplerin geldiğini belirten Gürkan, “Ülkemizde son aylarda ki fiyat artışları malum bundan da en çok etkilenen de dar gelirlinin besin kaynağı olan ekmek. Geçtiğimiz yıl 114 lira olan bir çuval un 320 lira bandında devam ediyor. Bize de talepler var.  Geçen basın toplantısında ekonomik nedenlerde bir palanlarla yapamadığımızı söylemiştim. Fırıncılar ile gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından ortak bir çalışma yapma kararı aldık. Buradan Edirneli hemşehrilerimize özellikle de dar gelirli vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek istiyorum. Ocak ayı sonu veya Şubat ayının başından itibaren dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı mahalleler başta olmak üzere halk ekmek uygulamamızı başlatıyoruz. Bu projemizde Edirneli esnafımızı da yok saymadan, Edirne Belediyesi olarak yeni bir fırın kurmadan, fırıncı esnafımız ile bu çalışmayı organize edeceğiz ve dar gelirli vatandaşlarımızın daha düşük fiyattan sağlıklı ve kaliteli ekmek yemesini Edirne Belediyesi Halk Ekmeği kurarak sağlayacağız. Edirne’mize hayırlı olsun. 24 mahallemiz var her mahallemizde bir merkez olsun istiyoruz. Ama sürekli açık olmayacak belli saatler de açık olacak” diye konuştu.
Halk ekmek konusunda kendilerine destek olan fırıncılara da teşekkür eden Gürkan, “Bu projede elini taşın altına koyan Edirneli fırıncılarımıza da teşekkür ediyorum. Bunca zamandır bu kadar ekonomik sıkıntı altında vatandaşları ekmeksiz bırakmıyorlar. Bizler de Edirne Belediyesi olarak vatandaşımızın biraz daha rahat bir nefes alması amacıyla katkı sunarak daha ucuz ekmeği Edirneli hemşehrilerimiz ile buluşturacağız” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BADMİNTON MÜSABAKALARI DÜZENLENDİ
BADMİNTON MÜSABAKALARI DÜZENLENDİ
KIZILAY'DAN YANGINDA EVİ HASAR GÖREN AİLELERE YARDIM
KIZILAY'DAN YANGINDA EVİ HASAR GÖREN AİLELERE YARDIM