BAŞKANDAN KONTRATAK
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKANDAN KONTRATAK

BAŞKANDAN KONTRATAK

BAŞKANDAN KONTRATAK
19 Ekim 2018 - 07:32

AKP Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “Edirne Belediyesinin Meriç Nehri Rekreasyon Alanı projesi yoktur” diye açıklamalarda bulunmasının ardından 1 saat sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan basın toplantısı düzenledi. Başkan Gürkan toplantıda, “Proje 2016 yılından beri hazır ve halen Bakanlıktan cevap bekliyor. Projeler hakkında detaylı bilgileri Akmeşe’ye kendi elimde hediye edeceğim. Bu işler lafla olmuyor. İlyas arkadaşım seni üzmek istemem ama sana bilgi verenler yanlış veriyor. Projeye ihtiyacın varsa yardımcı olurum. Biz laf ebeliği yapmayız. Tekrar diyorum Hodri Meydan” dedi.

 

AKP Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yönelik yönelttiği iddialara karşılık, Başkan Gürkan da iddialara cevap niteliğinde bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Gürkan; bahsi geçen iddialar hakkında yine sözünü hatırlatarak “Edirne Belediyesi de Recep Gürkan da laf ebeliği yapmaz. Bu işler lafla sözle olmuyor ben proje adamıyım. Tekrar diyorum Hodri Meydan” dedi.

 

“EDİRNE BELEDİYESİ DE RECEP GÜRKAN DA LAF EBELİĞİ YAPMAZ”

AKP Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin düzenlediği bir toplantıda Edirne Belediye Başkanı
Recep Gürkan’ın yaptığı çalışmalara yönelik iddiaların ardından Başkan Gürkan’dan yanıt gecikmemişti. Gürkan düzenlediği toplantıda Akmeşe’ye seslenerek “Hodri Meydan” demişti. Bu şekilde başlayan Akmeşe-Gürkan tartışması dün Akmeşe’nin parti binasında düzenlediği toplantının ardından daha da körüklendi. Akmeşe düzenlediği toplantıda Gürkan’ın “hodri meydan” cevabı hakkında sert iddialarda bulundu. Özellikle Tunca ve Meriç Nehri kenarlarına yapılmak istenilen projeler hakkında Akmeşe’nin Gürkan’a yönelik “Laf ebeliğini güzel yapar. Buyursun yarın başlasın” gibi söylemlerine yönelik yine Gürkan’dan yanıt gecikmedi. Başkan Gürkan dün Edirne Belediye Başkanlığı binasında makamında Gazetecilere konu hakkında detaylı bilgiler verdi. Edirne Belediye Başkanlığınca hazırlanan projeyi aktaran Gürkan Akmeşe’ye yanıt vermeyi de unutmadı. Başkan Gürkan Akmeşe’ye “Edirne Belediye Başkanlığı ve Recep Gürkan laf ebeliği yapmaz. 16 yıldır laf ebeliğini kimlerin yaptığı belli. Sayın Akmeşe’ye kimler bilgi veriyorsa yanlış bilgi veriyor. Size sunmuş olduğum projeler hakkındaki detaylı bilgileri de Sayın Akmeşe’ye kendi elimde hediye edeceğim” şeklinde yanıt verdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “Meriç Nehri Rekreasyon Alanı projen varsa yap; DSİ hemen devredecek” sözleri üzerine Gürkan; “Toplantının üzerinden 1 saat geçti. Bir saat içinde olmayan bir proje hazırlanmaz. Büyük projeler bunlar” dedi ve ‘Edirne Karaağaç Yakın Çevresi Rekreasyon Alanı Peyzaj Konsept Projesi’ni anlattı.

 

“TESLİM ETTİK. ‘BAKANLA GÖRÜŞECEĞİZ’ DEDİ. O GÜNDEN BERİ SES ÇIKMADI”

Dönemin Bakanı Veysel Eroğlu’na burası için bir proje hazırlamak istediklerini söylediklerini ve Eroğlu’nun da kabul ettiğini belirten Gürkan; “Ve sonra bu proje için hazırlıklarımıza başladık. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede proje hazırladık. 2016 yılının Temmuz Ayı gibi dönemin Milletvekili Rafet Sezen’den randevu aldık. Teslim ettik. ‘Bakanla görüşeceğiz’ dedi. O günden beri ses çıkmadı. Bu proje bir saatle hazırlanabilir mi? Demek ki elimizde böyle bir proje varmış” diyerek, Edirne Karaağaç Yakın Çevresi Rekreasyon Alanı Peyzaj Konsept Projesi’ni anlattı.

 

“BEN ÖYLE TUVALET ATATÜRKÇÜSÜ DEĞİLİM. NE OLDUĞUMUZ DA BELLİ”

Başkan Gürkan 80 bin metrekarelik bir alanın dolgu alanı şeklinde olacağını ve bu alanın DSİ tarafından tamamlanacağını halen daha bu alanı tamamlanmadığını vurguladı. Akmeşe’nin Gürkan hakkında Anıtlar Kurulu ve DSİ’ye her hangi başvurusunda bulunmadığını veya her hangi bir dilekçe sunmadığına yönelik iddialarına Başkan Gürkan Anıtlar Kurulu ve DSİ’ye bildirdiği dilekçelerle yanıt verdi. Akmeşe’nin Gürkan hakkında; “Atatürk Anıtı’nın dibine seyyar tuvalet koyarsan biz bunu engelleriz Bunu Edirneliler de istedi sadece ben istemedim. Edirne’ye yakışan görüntü değildi. Şunu da dedi: Tuvaleti oraya koydum. Tepkileri gördüm. Anıtlar Kurulu’na yazı yazdık cevap bekliyoruz. Valilik hemen açıklama yaptı ve belediyenin Anıtlar Kurulu’na öyle bir yazısı da talebi de yoktu. Laf ebeliğini iyi bilir Sayın Gürkan. Ben yalan söylüyor demiyorum” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Başkan Gürkan Akmeşe’nin iddialarını dinlediğini belirterek, Akmeşe’nin söylemlerine karşılık; “İlyas Bey bir takım projelerden bahsetti. Akmeşe’nin açıklamasının ardından 1 saat içerisinde proje hazırlayabilir misiniz? Tabii ki hazırlayamazsınız. Bu projeler İlyas Beyde olmayabilir. Kendisine hediye edeceğim. Benim derdim ne AK Parti ne de Akmeşe. Benim derdim Edirne. Hiç öyle laf kalabalığına gerek yok. Her şey ortada. Benim Sayın Akmeşe ile bir derdim yok. Laf ebeliği yapmaz Recep Gürkan. Burada somut projelerle belgelerle her şey ortada. Bu belgeler ve dilekçeler elinde yoksa Sayın Akmeşe’ye bunları iletebilirim. Ben öyle Tuvalet Atatürkçüsü değilim. Ne olduğumuz da belli. Ben Atatürkçü Düşünce Derneğinin Türkiye genelinde 1560. Üyesiyim. Lafa gerek yok” dedi.

 

“DSİ BANA DEVRETSİN HEMEN YAPACAĞIM”

DSİ ile alakalı konulardaysa yöneltilen soruları yanıtlayan Gürkan; “Biz sözümüzün arkasındayız. DSİ yapacağım dediği dolgu alanlarını yapsın. Şimdiki haliyle mi bırakacağız o alanları. Arkaları toprak, önü boş. Edirneliler gidiyorlar başka şehirlere özeniyor. Efendim elimizde imkân var işte buyurun. Sayın Akmeşe, iktidarın gücünü kullanarak; burasını bize resmi olarak devredecek, bizde yürüme yollarını, aydınlatmaları hemen yapacağız. Bunu 2,5 yıldır bekliyoruz. Gelin bunu bitirelim. Bu şekilde mi bırakalım. Kimsenin hakkını yiyemem benden önceki başkanlar da Meriç Nehri kenarını düzenlemek istedi. Hiç birine izin verilmedi. Hamdi Sedefçi de İbrahim Ay da hepsi. Şimdi elimizde imkân var. Ben o devri istiyorum. DSİ bana devretsin hemen yapacağım” şeklinde konuştu.

 

AKMEŞE’Yİ YANLIŞ BİLGİLENDİRİYORLAR

Akmeşe’nin Gürkan hakkında bulunduğu “Sadece ‘Edirne’nin önceliği bu mu diye sorduk?’ Mutlaka yapılsın. Basın toplantısında maliyetiyle ilgili bir şey söylemedi. O parkın altyapısı belediye olanaklarıyla yapılıyor. Fil, dinazoru üstlenici firma getiriyor. Halk bunu bilmeli ve 6 milyon. En son meclis gündemine de geldi arkadaşlar itiraz etti. 6 milyon parayı da Fen İşleri’nden Park Bahçelere aktarılması 12 milyon” sözlerine karşılık Başkan Gürkan’da Akmeşe’nin yanlış bilgilendirildiğini belirterek; “İlyas Bey’e kim bilgi verdiyse yanlış bilgi veriyor. O ihale bir yapım ihalesi değil. O ihale montajlı mal alım ihalesi. Sayın Akmeşe’ye bunları hediye edeceğim” ifadelerini kullandı.

 

“BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA HALKI KANDIRMAK YOK”

Ulaşım hakkında yapılan eleştirilere yönelik ise Gürkan; “Biz de halkı kandırma yok. Her şey şeffaf bizde. Bizim Siyaset anlayışımızda halkı kandırmak yok. Sayın Akmeşe konuşsun hükümetiyle. Lastik ve akaryakıttaki fiyatları indirsin. Lastiğin tanesi 760 TL idi şimdi 1. 230 TL. Mazot önceden 4-4,50TL idi şimdi 6,30 TL. Kolay işler bunlar. Düşürtsün fiyatları ben de fiyatları hemen düşüreceğim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!