BAŞKANLIK SEÇİM SÜRECİ TAMAMLANDI
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKANLIK SEÇİM SÜRECİ TAMAMLANDI

BAŞKANLIK SEÇİM SÜRECİ TAMAMLANDI

BAŞKANLIK SEÇİM SÜRECİ TAMAMLANDI
27 Ekim 2018 - 04:08

Edirne Bahçeşehir Kolejinde bir haftadır devam eden ortaokul ve lise başkanlık seçim süreci tamamlandı.

 

Ortaokul ve lise bölümlerinde ayrı ayrı gerçekleşen seçimlerde 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul başkanları Nisa Kaplaner (ortaokul) ve Levent Kerim Eliboler (lise) oldu.

 

Başkanlık seçiminin bir hafta öncesinde gerçekleşen törende adaylığını koyan öğrenciler, arkadaşlarına hitaben yaptıkları konuşmalarla adaylıklarını ilan ettiler ve bu yılki başkanlık seçimlerinin ilk ayağı olan tanıtım sürecini başlattılar. Başkan adayı olan öğrenciler, bu süreçte sınıfları gezerek ya da birebir gerçekleştirdikleri konuşmalarda bu yıl okulumuz öğrencileri için yapmayı planladıkları kısa ve uzun vadeli projeleri anlattılar, arkadaşlarının oylarına talip oldular.

 

Oldukça renkli ve eğlenceli geçen bir haftalık tanıtım sürecinin tamamlanmasının ardından görevli öğretmen ve müdür yardımcıları önderliğinde seçim kurulu görevli öğrencileri seçim yeminlerini ederek seçim için gerekli hazırlıkları tamamladılar, seçimin demokratik ve güvenilir bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli tüm tedbirleri aldılar.

 

Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından sandık seçim kurulunda görevli öğrenciler ve öğretmenler nezaretinde oylar titizlikle sayıldı. Öğrencilerin bu demokratik ortamda kullanmış oldukları oyların sayımının ardından bu yılki seçimin galibi ortaokulda Nisa Kaplaner ve lisede Levent Kerim Eliboler oldu. Sonucun açıklanmasının ardından arkadaşlarına hitap eden öğrenciler, kendilerine verilen destekten dolayı teşekkür ederken arkadaşlarının güvenlerini boşa çıkarmayacaklarını belirttiler.

 

Okul Müdürleri Aysun Yiğitsoy ve Mahmut Boztürk, okul başkanlarını tebrik ederek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!