BELEDİYE MECLİSİNDE TURİZM’DEN...

BELEDİYE MECLİSİNDE TURİZM’DEN HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

BELEDİYE MECLİSİNDE TURİZM’DEN HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

BELEDİYE MECLİSİNDE TURİZM’DEN HAYVANCILIĞA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI
05 Ağustos 2020 - 00:00

Edirne Belediye Meclisinin Ağustos ayı toplantısında alt yapı çalışmaları başta olmak üzere, turizm ve hayvancılık için önemli kararlar alındı.
Edirne Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleşen meclisin başkanlığını Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır gerçekleştirdi.
Devam eden altyapı çalışmaları için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a 40 milyon liralık iller bankasından kredi kullanma yetkisi verilmesini meclise sunmadan önce açıklamalarda bulunan Çakır şu ifadelere yer verdi, “Alt yapı çalışmaları için kredi ve öz kaynaklara ihtiyaç vardır. Daha önce meclisimizin verdiği yetki gibi Edirne (Merkez) Muhtelif Mahalle, Cadde ve Sokaklarında İçme suyu, Yağmursuyu ve Kanalizasyon İnşaatı işinde kullanılmak üzere 40 milyonluk teminat mektubunu İller Bankasından alarak nakit kredisi kullanılmak üzere alınacak bir yetkidir. Alt yapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde gidiyor, halkımıza göre açılan çukurlar hızlı kapatılamıyor ama buda fizik kuralarına göre uygun yapılıyor. Halkımızdan bu süreçte verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı da özür dileriz.”
Ardından gündem maddesi meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonraki gündem maddeleri olarak, Yıldırım mahallesinde Mimar Sinan eserleri minia park ve yanında ki otel binası olacak şekilde rekreasyon alanına, turizm ticaret alanı planlanın da burasının da 29 yıllığına sınırlı aynı hak tesisinin yapılması için encümene oy çokluğu ile yetki verildi.
Kent Parkın içinde turizm alanı planlanmış belediye tarafından düzenlemeler yapmak amacı ile ticaret turizm alanları oluşturmak için 29 yıllığına aynı hak tesisi yapılması ve kent turizmine katkı sağlamak amacı ile oy çokluğu ile kabul edildi.
Tarımsal amaçlı yapılacak alanlarda hayvancılığın önünü açılması için İl Çevre Düzeni Planına ilave plan hükmü Belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI