BELEDİYE PERSONELİNDEN KAN BAĞIŞI...

BELEDİYE PERSONELİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

BELEDİYE PERSONELİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

BELEDİYE PERSONELİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK
27 Mayıs 2021 - 00:44

Edirne Belediye personeli Kızılay’a destek olmak ve farkındalık yaratmak adına kan bağışında bulundu. Kızılay Edirne Kan Merkezi, Belediye Nikah Salonu’nda oluşturulan mobil ünite ile çok sayıda kan topladı.
Edirne Belediyesi personeli pandemi ile birlikte artan kan ihtiyacına dikkat çekerek, farkındalık yaratmak adına kan bağışında bulundu. Kızılay Edirne Kan Merkezi, Belediye Nikah Salonu’na mobil bir ünite kurarak, gönüllü belediye personelinden çok sayıda kan toplandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak, Kızılay’a her zaman destek oluyoruz” dedi. Edirnelilerin kan bağışı konusunda oldukça bilinçli olduğuna dikkat çeken Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi çalışanları bu konuda gönüllü oldular. Biz de Kızılay’a kan bağışında bulunmak için bir kampanya düzenledik” diyerek, belediye personeline teşekkür etti.
Tanrıkulu ayrıca Edirne halkına seslenerek, “İhtiyacımız olmadan da kan verelim, bağış yapalım. Çünkü kimin ne zaman ihtiyacı olacağı belli olmaz. Edirne halkından da Kızılayımıza her zaman kan bağışında bulunmasını istiyorum” diye konuştu.
Kızılay Edirne Kan Merkezi Doktoru Erhan Aksoy da kan ihtiyacının acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, “Sağlıklıyken kan bağışı yapacağız ki hastalandığımızda, ihtiyaç duyduğumuzda aramak zorunda kalmayalım. Bizler de kan bağışı konusunda sürekli kampanyalar yürütüyoruz. Edirne Belediyesi’ne geçmişte de şimdi de verdiği tüm desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI