Reklamı Geç
BİR KEZ DAHA GURURLANDIK

BİR KEZ DAHA GURURLANDIK

BİR KEZ DAHA GURURLANDIK

BİR KEZ DAHA GURURLANDIK
13 Mart 2019 - 05:35

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98'nci yıl dönümü Edirne’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde Halk Eğitim Merkezinde "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" programı düzenlendi.

Program İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Edirne Lisesi Tarih Öğretmeni Emel Eken’in konuşmasıyla devam etti. Eken’in konuşmasının ardından, Edirne ve ilçelerinde yapılan İstiklal Marşını en güzel okuma ve ezbere okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin  ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından verildi.

Yarışmaya katılan 20 öğrenciden 19’u kızlardan oluşurken, 1 erkek öğrenci ise derece alabildi. İstiklal Marşını ezbere güzel okuma yarışmasında dereceye giren Hacıdanışmen İlkokulu öğrencisi Zeynep Arbar, bir kez daha salondakilere gür bir sesle okudu. Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazılış hikayesini anlatan “Milletin Sesi Mehmet Akif” temalı söz temalı karoyu Edirne Lisesi öğrencileri canlandırıldı.

Programa, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç