“BİZİM SORUNUMUZ AÇLIK, PAHALILIK VE...

“BİZİM SORUNUMUZ AÇLIK, PAHALILIK VE İŞSİZLİK”

“BİZİM SORUNUMUZ AÇLIK, PAHALILIK VE İŞSİZLİK”

“BİZİM SORUNUMUZ AÇLIK, PAHALILIK VE İŞSİZLİK”
06 Nisan 2021 - 23:49

Esnaf ziyaretlerine aralıksız devam eden DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, “toplumun derdi açlık, yoksulluk ve işsizlik” açıklamasında bulundu.
Arda açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Ülkede çok ciddi ekonomik sıkıntı var ve bu durum toplumda farklı yansımalar gösteriyor. Siyasetin ekonomik sıkıntıları çözmek gibi bir niyeti de enerjisi de olmadığını görüyoruz.


“MALİYETLERDE ARTIŞ DEVAM EDİYOR”
Alınabilecek önlemler de maalesef suni gündemlerle zaman geçirilerek heba ediliyor. Farkında değiliz belki ama meyvenin içeriden çürümesi gibi çürüyoruz.  Bu çürümenin faturasını daha da yoksullaşarak ödeyeceğiz. Son 12 ayda vatandaşın satın aldığı ürünlerin ortalama fiyatı yüzde 16,19 artış gösterdi. Ama aynı dönemde üretici fiyatları, yani maliyetler ise yüzde 31,20 arttı.  
“İNSANLAR ÜCRETSİZ İNZE ÇIKARILIYOR”
Çok yakında maliyet artışları market fiyatlarına yansıyacak. Enflasyonun yüzde 20’lere ulaşacak.  Döviz kuru malum, faizde Avrupa şampiyonu, dünya yedincisiyiz. Kongo, Haiti,İran gibi ülkelerde bile faiz bizden düşük. Kısa çalışma ödeneği sona erdi, insanlar akın akın ücretsiz izne çıkarılıyor bu da günlük 40 TL ile geçindirin evinizi demek, el insaf.
“O ÖDEMELER ERTELENSİN”
İşten çıkarma yasağı sona erince nasıl bir işsizlikle karşılaşacağız peki? Pek çok esnaf birkaç ay daha ya dayanır ya dayanmaz. Durum o noktaya geldi. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın açıklamasını tekrar ederek hükümeti pandemi bitene kadar; Vergileri faizsiz ertelemeye, doğalgaz, elektrik ve su gibi ödemeleri almamaya, kredi ödemelerini ertelemeye davet ediyoruz diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE