BU DEFA ONLAR KAN VERDİ

BU DEFA ONLAR KAN VERDİ

BU DEFA ONLAR KAN VERDİ

BU DEFA ONLAR KAN VERDİ
16 Şubat 2019 - 06:47
Reklam

Edirne’deki sağlık çalışanları bu defa hastalardan değil, kendileri kan verdi. Türk Kızılayı ve Edirne Sağlık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kan Bağışı” kampanyasında “Kanımız bir, Canımız bir” sloganıyla kana ihtiyacı olan hastalara yardım eli uzattılar.

 

Türk Kızılayı Edirne Kan Bağış Merkezi ile Edirne Sağlık İl Müdürlüğünün birlikte düzenlediği kan bağışı kampanyasında bu defa sağlık çalışanları kan verdi. Dün Saraçlar Caddesinde oluşturulan Kızılay Kan Merkezi çadırında düzenlenen kan verme etkinliğine Edirne Sağlık İl Müdürü Ali Cengiz Kalkan ve 1. Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Talha Sütçü’nün yanı sıra çeşitli kademelerde çalışan sağlık personeli de katılım gösterdi.

 

KALKAN: “KANIMIZ BİR, CANIMIZ BİR”

Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, kan bağışının önemine değindi. Kalkan “Canımız bir, Kanımız bir “ sloganıyla binlerce kana ihtiyacı olan insana umut olmanın sevincini yaşadığını belirterek; “ Bugün burada Türk Kızılayı Edirne Kan Bağış Merkezi ile Edirne Sağlık İl Müdürlüğümüzün birlikte düzenlediği, öncelikle sağlık çalışanlarımızın ve sonrasında halkımızın da katılımıyla birlikte tertip ettiğimiz kan bağışı programında buluştuk. Böylesine hayırlı bir çabaya katkı verdiğimiz için onur duyuyoruz. Kan bağışı ülkemiz için başından beri hassasiyetle takip edilen ve kanımızla canımızı birleştiren bir bağış kampanyası. Milletimiz başından beri bu konuya çok duyarlı. Hiçbir zaman bu konuda gerek Kızılay’ın, gerek diğer sağlık kuruluşlarımızın ihtiyacını ve tabii milletimizin kana olan ihtiyacını hiçbir zaman akamete uğratmadılar. Başta halkımıza ve Türk Kızılayı Edirne Kan Bağış Merkezimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yaz ayında inşallah bu kan bağışı gibi kutsal bir paylaşımda bulunacağız. Edirne olarak Türkiye’de sağlık alanında yaptığımız öncülüklere bu konuda da öncülük ederek Türkiye’de nüfusumuza oranla birinci olma gibi bir hedef koyuyoruz. Seçtiğimiz logonun anlamı da çok önemli ve derin. Arkadaşlarımızla birlikte düşünerek bu kampanyaya başlık olsun istedik. Kanımız bir, canımız bir, hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.

 

İSMAİL: “KANIN İNSANDAN BAŞKA BİR KAYNAĞI YOK”

Kanın insandan başka bir kaynakta olmadığını belirten Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmail İsmail, konu hakkında; “Bizim Türk Kızılayı olarak hedefimiz, ülkenin kan ihtiyacının tamamını karşılamak. Bunun için ülkenin her yerinde farklı organizasyonlar düzenleniyor. Her gün yüzlerce ekibimiz, birçok yerde kan ihtiyacını karşılayabilmek için etkinlikler düzenliyor. Bugün geldiğimiz noktada, ülkenin kan ihtiyacının neredeyse tamamını karşılayabiliyoruz. Kurumlarımızın desteğine her zaman ihtiyacımız var. Vatandaşlarımıza kan vermekten korkmayın, diyoruz. Kan vermeye gelen herkesin kan değerine bakıyoruz. Başkasına vermeye yeterli kanı olmayan insanlardan zaten kan alınmıyor. Kan vermeye engel bir durumu bulunan kişilerden zaten kan almıyoruz. Kanın insandan başka bir kaynağı yok. Bugün İl Sağlık Müdürlüğümüzün verdiği büyük destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
FOTOĞRAF TUTKUNLARI BİR ARAYA GELDİ
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF
AVRUPA'YA GİDEN YOLCULARIN TESTLERİ NEGATİF