BU MU SİZİN SAYGINIZ?

BU MU SİZİN SAYGINIZ?

BU MU SİZİN SAYGINIZ?

BU MU SİZİN SAYGINIZ?
17 Eylül 2019 - 04:30

MERT SOYLU
Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla beslenmiş bağımsızlığımızın işareti ay yıldızlı Türk Bayrağımız, dalgalandığı gönderinden hiçbir zaman inmeyeceğinin bilinmesine rağmen yerlerde sürünüyor.
Balıkpazarı Caddesi üzerinde bulunan 2015 yılında dönemin Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, tarafından onarılan Saraçlar Kuran Kursunun arka bölümünde yer alan balkon kısmında imece usulü iple tutturulan Türk bayrağının aylarca düzensiz bir şekilde asılı durması ve sararmaya başlaması vatandaşların tepkisini çekiyor.
Her devlet kendi bayrağını; egemenlik haklarının ve ulusal birlik ve beraberliğinin sembolü olarak en üst düzeyde konumlandırmış ve vatandaşlarını da çocukluklarından itibaren bu yönde eğitmiştir ama biz büyükleri olarak şehit kanlarıyla sulanmış bayrağımıza yapılanlar karşısında şaşkınlığımızı gizlemekte zorlanıyoruz.
Kuran Kursunda bayrağın aylarca fotoğrafta gördüğü gibi durması ve sararması nedeniyle bayrağa yapılan saygısızlığı bir kez daha gözler önüne serdi. Saraçlar Kuran Kursunun her gün açık olmasına rağmen yıpranmış ve özensiz asılan bayrağımızı düzeltmemeleri dikkatlerden kaçmıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBEVEYNLERE
EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY