BU ŞENLİKTE BİLİM VAR

BU ŞENLİKTE BİLİM VAR

BU ŞENLİKTE BİLİM VAR

BU ŞENLİKTE BİLİM VAR
03 Mayıs 2019 - 08:43

Edirne Valiliği ve Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘bilim, kültür, sanat ve spor öğrenme’ şenliği renkli görüntülerle başladı.
Edirne Bilim Kültür ve Spor Şenlikleri Açılış Programı Edirne Valisi Ekrem Canalp, Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve kamu kurum temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti.
ARPACI, EĞİTİM VE ÖĞRENİM KAZANIMLARINI DESTEKLEMEYİ HEDEFLİYORUZ
Bugün Edirne eğitim camiası olarak çok önemli bir günü yaşıyoruz. Sayın Valimiz himayelerinde 2 – 3 Mayıs tarihlerinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızın 2018 – 2019 eğitim öğretim süresi içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmaların Bilim, Kültür, Sanat ve Spor ve Öğrenme Şenlikleri ile sunumlarını birlikte gerçekleştireceğiz diyen Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı,”Bu şenlikler süresince okullarımızda ve halk eğitimlerimizde, eğitim öğretim etkinliklerimizi kamuoyu ile paylaşarak bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde eğitim öğretim kazanımlarını desteklemeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Eski Camii çevresinde bulunan kadın emek pazarında ve Saraçlar Caddesi’nde 76 standımız kurulmuştur. 41 stantlarımızda ise okullarımızda gerçekleşen ve ödül kazanmış bir çok projemiz öğrencilerimiz tarafından tanıtılacaktır.30 stantta Edirne merkez ve ilçe halk eğitim merkezlerinde bulunan kursiyerlerimizin ürünleri uygulamalı olarak sergilenerek öğrenme etkinliği gerçekleştirilecektir. Ayrıca 5 stantta Çalışma ve İŞKUR  Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve etkinlik stantları oluşturulmuştur. Saraçlar Caddesi’ne kurulan sahnede 2 gün süresince öğrencilerimiz tarafından halk oyunları, dans gösterileri ve müzik dinletileri gibi 46 adet sahne sunumu gerçekleşecektir. Bilim  Kültür ve Spor Şenlikleri süresince kadına şiddet temalı resim sergisi, geleneksel Türk İslam sanatları, karma resim sergisi ve fırçam tomurcuk sergileri açılışları yapılacaktır. 3 Mayıs Cuma günü saat 20:00’de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ‘Bir Bahar Akşamı’ müzik ve şiir dinletisi ile Bilim  Kültür ve Spor Şenlikleri tamamlanacak” dedi.
CANALP, DÜNYA DA VEV TÜRKİYE’DE YENİ YAKLAŞIMLAR SÖZ KONUSU
Eğitim de, Dünya da  ve Türkiye’de her zaman yeni yaklaşımlar yeni arayışlar söz konusu olduğunu ifade  eden Edirne Valisi Ekrem Canalp,”Bizim ülkemizde de sürekli yeni arayışların içerisindeyiz. Bilim, Teknoloji Dünya ve Türkiye’de sürekli gelişim ve değişim içerisinde. Bu gelişime bazen eğitimden kaynaklanıyor. Bazen de teknolojideki, bilimdeki değişim ve gelişim eğimi de etkiliyor. Bugün Türkiye’de yeni bir eğitim paradigması gündemdedir. Eğitimde 2023 vizyonu çerçevesinde artık okullarımızda klasik eğitim misyonun daha ötesinde yeni eğitim yaklaşımları söz konusudur. Bugün burada açılışını yapmış olduğumuz bu etkinlikle esas itibariyle eğitimdeki bu yeni hava için ve yeni felsefesinin, yeni paradigmanın uygulamasıdır. Bunun öğrencilerimizdeki değişimdeki farklılığı hepimiz beraberce göreceğiz. Görmüş olduğumuz bu atölyeler, etkinlikler Edirne’nin öğrencilerinin önümüzdeki yıllarda nasıl bir yaklaşımla eğitim ve öğretim göreceklerinin en somut göstergesi olacaktır. Bizler hepimiz görüyoruz ve biliyoruz ki, eğitimdeki klasik yaklaşım artık değişmek  zorunda. Mutlaka teorik eğitim yine anlamlı, yine önemli. Ancak bu teorik eğitimin çok daha dışında yaşayarak hayatın içerisinde bilerek öğrenmek çok daha değerli ve kıymetli hale geliyor. Eğitimdeki bu yeni yaklaşımı da bizler yakalayabilmek anlamında önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında şuanda bütün Edirne’nin okullarında bir ihtiyaç analizi yapıyoruz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ