"BULGAR YOK EDİRNELİLERİ PAZARA...

"BULGAR YOK EDİRNELİLERİ PAZARA BEKLİYORUZ"

"BULGAR YOK EDİRNELİLERİ PAZARA BEKLİYORUZ"

27 Aralık 2021 - 10:55
Reklam

Edirne Pazarcılar Odası’ndan yapılan açıklamada, Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısının azaldığı belirtilerek, Edirne halkını alışveriş yapmak için pazara bekledikleri ifade edildi.
Bulgaristan’ın para birimi 1 Leva’nın 10 TL’den 6 TL’ye düşmesiyle birlikte Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bu durum Edirne esnafını da olumsuz etkiliyor. Bulgaristan vatandaşlarının gıda-meyve ve sebze aldığı yerlerinden başında gelen Cumartesi pazarında da bu hafta sakinlik hakimdi. Bulgaristan vatandaşları gelmeyince pazaryeri aylar sonra Edirne halkına kaldı.
Edirne Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Murat Yüksel de, yaşanan durumu değerlendirdi. Önceki haftalarda pazara gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısının çok fazla olması nedeniyle Edirne halkının pazarı tercih etmediğini ifade eden Yüksel, Leva’da yaşanan düşüşle birlikte Bulgaristan vatandaşlarının da Edirne’ye gelmediğini bu kez de Edirne halkının pazarı tercih ettiğini söyledi.
Bu hafta pazarda Bulgaristan’dan gelen vatandaşların sayısının az olduğuna değinen Yüksel, “Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye daha az geleceğini düşünüyorum. Edirne halkımız da Bulgar yoğunluğundan dolayı pazara gelmeye çekiniyordu. Artık çekinmeleri için hiçbir sebep yok. Ayrıca fiyatlarımız da marketlere göre daha indirimli ”açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ