BULGARİSTAN’DA REKOR ÖLÜM, BİR GÜNDE 189...

BULGARİSTAN’DA REKOR ÖLÜM, BİR GÜNDE 189 KİŞİ

BULGARİSTAN’DA REKOR ÖLÜM, BİR GÜNDE 189 KİŞİ

BULGARİSTAN’DA REKOR ÖLÜM, BİR GÜNDE 189 KİŞİ
25 Kasım 2020 - 00:34
Reklam

Bulgaristan’da yapılan 7 bin 244 PCR testinin 3 bin 146’sı pozitif olarak sonuçlandı. Günde 189 kişinin korona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiği Bulgaristan’da günlük yapılan korona virüs testlerinin yaklaşık yüzde 50’si pozitif sonuçlanıyor.
Korona virüs salgınında yaşanan artış nedeniyle Bulgaristan’da olağanüstü salgı durumu 2021 yılının Mart ayına kadar uzatıldı. Ayrıca bazı tedbirler alındı. Alınan tedbirlerin başında yurtiçi ve yurtdışı gezilerin yasaklanması yer aldı. Diğer tedbirler ise şunlardan oluştu; Bütün üniversiteler, okul, ana okulu ve kreşlerde yüz yüze yapılan dersler, pratikler ve stajlara ara verilmesi, Toplu spor etkinlikleri, kongre ve konferans türü etkinlikler, seminer ve özel kutlamalara ara verilmesi, Disko ve gece mekanlarını ziyaret yasağının devam ettirilmesi, Yeme ve eğlence yerlerinin kapatılması ve sadece evlere yiyecek tedariklerinin yapılması, Eczane, posta ve ödeme hizmeti tedarikçisi, banka ve sigorta şirketleri hariç yiyecek satılmayan bütün mağazalar ve AVM'lerin kapatılması. Kararların 27 Kasım Cuma günü itibariyle uygulanıp uygulanmayacağı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanacak.
SINIR KAPILARININ KAPATILMASI İSTENMİYOR
Başbakan Boyko Borisov, sağlık sistemi üzerindeki baskının ciddi olmasına rağmen Covid-19’un yayılmasından dolayı ülkenin tekrar tamamen kapatılmasına karşı çıktı. Borisov, çalışan ekonomiye ihtiyaç olduğu için aşırı derecede sıkı kısıtlamaların uygulanmaması gerektiğini öne sürdü.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA