BÜYÜK PROVOKASYON

BÜYÜK PROVOKASYON

BÜYÜK PROVOKASYON

BÜYÜK PROVOKASYON
02 Ekim 2018 - 05:51

Edirne Belediyesi tarafından bir süre önce kapatılan eski çöplük alanında ölmüş hayvanların görüntüleri yayınlanarak, bu hayvanların oraya Belediye tarafından atıldığı ya da telef edilerek gömüldüğü paylaşımları yapılarak büyük provokasyon gerçekleştiriliyor.

Konu hakkında Edirne Belediyesinden yapılan açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme yapıldığı ve iddiaların asılsız olduğu belirtilerek paylaşımların bir provokasyon olduğu ifade edildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Belediyemize ait Sokak Hayvanları Barınağı’nda çok sayıda sahipsiz sokak hayvanı bakılmaktadır. Bu hayvanların kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı hayvanlar tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamakta, hatta bir kısmı da trafik kazası ve hastalıklara bağlı olarak barınağımıza ölü halde gelmektedir. Ölen hayvan için anında ekiplerimizce tutanak düzenlenmekte ve o şekilde defin işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Bu durumda ekiplerimiz ölen hayvanı itinalı bir şekilde barınakta siyah poşetlere almakta ve mikrobik bir sorun yaşanmaması için kireçle ilaçlanarak eski çöplük alanında belirlenen yere gömülmektedir. Bunun dışında ölen hayvanların gömülme şekli gerçekleştirilmemektedir. Söz konusu görüntüler incelendiğinde, ölü hayvanların oraya rastgele bırakıldıkları, üzerlerinde poşet bulunmadığı ve kireç kalıntılarının olmadığı açıkça görülecektir. Dolayısıyla bu hayvanların oraya Belediyemizce gömüldüğü ya da orada telef edilerek gömüldüğü paylaşımları asılsız, düzmece ve gerçek dışıdır. Gerekli incelemeler Veteriner Hekimlerimizin öncülüğünde ekiplerimizce yerinde yapılmış ve durumun bundan ibaret olduğu belirlenmiştir. Belediyemiz bu provokasyon paylaşımları yapan kişileri ve niyetlerini bilmektedir. Bu kapsamda Belediyemiz ilgili kişiler hakkında bugün itibarı ile hukuki işlemleri başlatmıştır. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ