ÇALIŞMALAR HALKIN TAKDİRİNİ KAZANIYOR

ÇALIŞMALAR HALKIN TAKDİRİNİ KAZANIYOR

ÇALIŞMALAR HALKIN TAKDİRİNİ KAZANIYOR

ÇALIŞMALAR HALKIN TAKDİRİNİ KAZANIYOR
22 Kasım 2020 - 22:35
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pandemi tedbirleri kapsamında belediye hizmetlerini aksatmayacak şekilde personelin esnek çalışma sistemine geçtiğini söyledi. Altyapı çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Gürkan, çalışmaların planlandığı şekilde yürütüldüğünü ifade ederek, asfalt çalışmalarının da aralıksız sürdüğüne dikkat çekti.
Hizmeti aksatmadan belediye personelinin de kısa çalışma sisteminde dönüşümlü çalıştığını ifade eden Başkan Recep Gürkan;“Belediyelerin bir yavaşlatabileceğimiz, bir durdurabileceğimiz bir de ne olursa olsun sürdürmesi gereken hizmetleri var. Bu anlamda pozitif vakaların artmasıyla beraber arkadaşlarımız gerekli ekipleri oluşturdular ve dönüşümlü çalışmaya başladık. Örneğin su kanal ekibinde arıza ekiplerimiz şu anda dönüşümlü olarak çalışıyor. İlave tedbirler aldık. Oraya ilave personellerle takviye yaptık. Ama örneğin Kültür İşleri. Şu anda herhangi bir etkinlik, festival yok. Oradaki arkadaşlarımızın bir kısmını ihtiyaç olan birimlere takviye yapıyoruz. Büyük bir kısmını da dönüşümlü olarak çalıştırıyoruz.Edirne’de belediye olarak gerek kısıtlama saatlerinde gerekse diğer saatlerde hem kendi içimizde dönüşümler var; bir ekip 14 gün çalışacak. Diğer ekip 14 günlük sürede dönüşümde olduğu için çalışmayacak. Ama bu arada diyelim ki bir temaslılık oldu diğer ekip devreye girecek. Bu şekilde planlayarak hizmetlerin aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz. Örneğin bir su patladı. Bazen vatandaşlarımız mesaj atıyorlar. Telefon ediyorlar. ‘Şurada su patlamış’ diyorlar. Biz o günkü patlakları patlamanın oranına göre sıraya koyuyoruz. Diyelim ki bir sokakta ana boru patlamış. Her tarafı su almış. O patlak bizim önceliğimiz. Ama bir sokakta bizim deyimimizle sızma şeklinde bir patlak var. Onu sonraya bırakabiliyoruz. Hepsi bilgimiz dahilinde ama kendi planlamamız çerçevesinde ekiplerin çalışma programına göre onları ayarlıyoruz. Hepsini yeri geldiğinde yapıyoruz”dedi.
Alt yapı çalışmalarının  çok iyi bir şekilde devam etiğini aktaran Başkan  Gürkan; “Alt yapı iyi gidiyor. Ana arterlerin büyük çoğunluğu bitti. Bugün de Yaylabayırı dediğimiz bayırda kottan dolayı bir problem vardı. O yüzden bütün zemini söktük. Şu an itibariyle orası asfaltlanıyor. Cem Evi’ne kadar olan rampayı asfaltlıyoruz. Yarından itibaren oraya kadar olan bölge de asfaltlanacak. Ondan sonra İlhami Ertem Caddesi asfaltlanacak. Yama yapılması gereken yerlere yamalar yapılıyor. Bazen vatandaşlarımız ‘Bizim sokağımıza niye yama yapıyorsunuz? Niye asfalt yapmıyorsunuz?’ diyor. Bizim asfalttaki bozulmalarla ilgili belli bir oranımız var. O oranın üzerindeyse tümüyle asfalt yapıyoruz ama o oranın altındaysa tümünü asfalt yapmaya gerek yok. Yazıktır, günahtır. Sadece kesilmiş yerleri asfaltlayarak oralarını da düzenlemiş oluyoruz. Pandemiye rağmen alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda da iyi gidiyor. Bir sıkıntı yok. İçme suyu hattı çalışması biten yerlerde abone bağlantılarımız yapılıyor. Parsel, baca bağlantılarımız yapılıyor. Vatandaşlarımıza gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ediyorum”şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA