CAMİDE HIRSIZLIK OLUYOR, MÜFTÜLÜK KİMİ...

CAMİDE HIRSIZLIK OLUYOR, MÜFTÜLÜK KİMİ KOLLUYOR?

CAMİDE HIRSIZLIK OLUYOR, MÜFTÜLÜK KİMİ KOLLUYOR?

CAMİDE HIRSIZLIK OLUYOR, MÜFTÜLÜK KİMİ KOLLUYOR?
16 Aralık 2019 - 00:25

Edirne’de bulunan Şahmelek camisine giren hırsız, caminin kapılarına ve içeride bulunan malzemelere zarar verdi. Kilitli bulunan odanın kapısını açan hırsız, bağış paralarının toplandığı ve ses cihazlarının bulunduğu odaya girdi. Camii görevlisi camiden çalınan bir şeyin olup olmadığını bilmediği için şikayetçi olmazken, Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm ise, olayı günler sonra gazetemiz olarak kendisini aradığımızda öğrendi. Müftülüğün de hırsızlıktan şikayetçi olmadığı öne sürüldü.
Olay, Çavuşbey Mahallesi’nde bulunan Şahmelek Camisi’nde meydana geldi. İddialara göre, öğle saatlerinde camiye gelen imam, kapının kırık olduğunu görünce şok oldu. Ardından caminin içerisine giren imam, caminin iç kısmına da zarar verildiğini ayrıca cami içerisindeki odaların kapılarının da kırık olduğunu görünce durumu polise bildirdi.
Olay yerine gelen Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri camide inceleme yaptı. Ancak, imam camiden bir şey çalınıp çalınmadığını bilmediği için şikayetçi olmadı. Olayın üzerinden günler geçtikten sonra hırsızlık olayıyla ilgili detaylı bilgi almak için görüştüğümüz Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Edirne’de hiçbir camide hırsızlık olmadığını söyledi.
Konuyu kendisine aktardığımız Müftü Üzüm, birkaç telefon görüşmesi yaptığında Şahmelek camisinde hırsızlık olayının yaşandığını gazetemiz aracılığıyla öğrendiğini söyledi.
Konuyla ilgili araştırma yapan gazetemiz, hırsızlık olayının üzerinden günler geçmesine rağmen Edirne Müftülüğünün suç duyurusunda bulunmadığı iddialarıyla karşılaştı. Eğer müftülüğün, yaşanan bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunmadığı ve olayı kapatmaya çalıştığı iddiaları doğruysa “müftülük hırsızı mı kolluyor” sorusunu akıllara getirdi.
Kamuoyu, hırsızlık olayıyla ilgili müftlüğün suç duyurusunda bulunup bulunmadığını, eğer suç duyurusunda bulunduysa da gazetemizin konunun takipçisi olacağını belirttiğimiz tarihten sonra mı? Eğer bulunmadıysa nedeni hakkında basın açıklaması yapılmasını bekliyor.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sır küpü
    1 ay önce
    Her cuma günü cami kapılarında kuran kurslarının ihtiyacı cami ihtiyaçları için top***an paraların nerede harcandığını bir araştırsanız.neler çıkar neler.yedikleri yemeklerin ,gezdikleri araçların benzin paraları bu hesaplardan ödenip ödenmediği,25 Aralıkta Antalyaya gideceği aracın yakıt parası mesala
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MODERN SANATLA SÜSLENDİ
MODERN SANATLA SÜSLENDİ
"TOPRAK DEDE"NİN HATIRASI