CHP EKONOMİ RAPORU HAZIRLAYACAK

CHP EKONOMİ RAPORU HAZIRLAYACAK

CHP EKONOMİ RAPORU HAZIRLAYACAK

CHP EKONOMİ RAPORU HAZIRLAYACAK
22 Ekim 2020 - 23:01

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’yla Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Genel Merkezi tarafından KOBİ'lerin sorunlarının ele alındığını bir rapor hazırlanacağını belirtti.
AKP TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDEN KOPMUŞTUR
AK Partinin Türkiye gündeminden koptuğunu kaydeden Gaytancıoğlu; "Elektrik, doğalgaz her şey artıyor. AKP Türkiye’nin gündeminden kopmuştur. Halkın gündeminden kopmuştur. Halkın gündeminde TÜİK verilerinin rakamları değil gerçek rakamlar var. Halk markete gittiğinde gerçek enflasyonun ne olduğunu çok iyi biliyor. TÜİK’in açıkladığı %10 rakamına inanmıyor. Bunun en az 3-4 katı enflasyon var diyor. İşsizlik rakamları hiç artmıyor. 11.3’lerde geziyor. Ama çocuğunu, komşusunun oğlunu, kızını görünce gerçek işsizliği anlıyor. Gerçek işsizlik en az 2-3 katı diyor.”açıklamasında bulundu.
DENİZ BİTTİ, KARA GÖRÜNDÜ
Vatandaşın kimyasıyla oynadılar diyen Gündoğdu; “Ekonomi bitti. Sosyal ve kültürel anlamda bir çöküntü yaşıyoruz. Sadece her olumsuzlukta dış güçler diyerek topu başkalarına atıyoruz. Şimdi baktığımızda deniz bitti, kara göründü. Ülkenin menfaatleri açısından ana muhalefet partisi olarak üstümüze ne düşerse hepsini yerine getirmeye çalışıyoruz. Aynı olgunluğu maalesef bugüne kadar hükümetten görmedik. Bugün ittifaklar karşı karşıya geliyor. Bu ülkede sadece esnaf olarak değil, çiftçisiyle emeklisiyle memuruyla işçisiyle çalışanıyla hayatından kimse memnun değil. Psikolojik zaaf yaşayan bir ülke haline geldik. Herkesin kimyası bozuldu. Çünkü yokluk var, ekonomik krizler var. Geçmişte gençliğimizde herhangi bir şekilde rahatsızlandığımızda hastanelere gittiğimizde psikoloji servislerinin önünden geçerken birkaç kişiyi tek tük görürdük. Şimdi maalesef psikolojik tedavi gören birçok kişi görmeye başladık. Bunlar Türkiye’nin gelmiş olduğu noktanın bir göstergesidir. Müthiş bir huzursuzluk, işsizlik, birbiriyle bağdaşmayan davranışlar maalesef Türkiye’yi bu hale getirdi” diye açıkladı.
KAHRAMANLIĞI YAPACAKSAN KENDİ VATANDAŞINA YAPACAKSIN, BAŞKASININ VATANDAŞINA DEĞİL
Suriyelilerin artık ülkelerine dönmesi gerektiğine dikkat çeken Gündoğdu; “Suriye’ye kuru gıda yardımı yapılıyor. Hem de bizim ülkemizde yeterli bir şekilde çıkmadığı halde. Suriyelilerin başımızın üstünde yeri var. Bir savaş var. Savaştan kaçtıklarını ifade ettiler. Savaş bittiğinde de geri döneceklerini ifade ettiler. Savaş bir şekilde orada artık bitme veya azalma noktasına geldi. Herkes ülkesine. Çünkü baktığımızda Türkiye’de son 5 yılda Suriyelilere harcanan rakam 40 milyar Dolar’ın üzerinde. Bugün biz o 40 milyar Dolar’I esnafımıza, çiftçimize, emeklimize, memurumuza veya toplumun diğer katmanlarına harcamış olsak bu ülkede her şey gerçek anlamda güllük gülistanlık olacak. Ama inatla hala biz harcayacağız, göndereceğiz diyor. Kimse kusura bakmasın. Kahramanlığı yapacaksan kendi vatandaşına yapacaksın. Başkasının vatandaşına değil. Ülkede gezdiğimiz her yerde toplumun hangi katmanı olursa olsun çok dertli. Bu dertlere çare olmaya çalışıyoruz. En azından onlardan bilgi alarak, dokunarak biz bunları yapmaya devam edeceğiz. Sonraki süreçte de göreceksiniz Millet İttifakı önümüzdeki seçimde iktidara gelecek.Çünkü hem Cumhurbaşkanı’nın hem de bağımsız araştırma şirketlerinin yapmış oldukları bütün araştırmalarda şu an Cumhur İttifakı %43leri kesinlikle geçemiyor. Dertleri var, sıkıntıları var. Önümüzdeki süreçte bir de bakmışsınız ‘hadi bakalım arkadaşlar referandum yapalım. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirelim’ diyebilirler. Ama geçmişteki referandumlar gibi olursa akılları sıra bizleri köşeye sıkıştıracaklarını zannediyorlar. Bilindiği üzere geçmiş referandumlarda da 20 tane madde koyuyorlardı. Bir bakıyorsunuz 17-18 tanesi gerçekten itibarlı madde. Hakikaten geçmesi gereken madde ama 2 tanesini içlerine atıyorlardı. Bütün Türkiye’yi kaosa çeken maddelerdi. Bunun benzetmesini şöyle yapmıştık. 1 kiloluk dana kıymasının içinde 100 gramlık domuz kıymasını atarak bu işi getirmeye çalışıyorlardı. Bundan sonra kimse yemez. Biz önümüzdeki sürecin Türkiye açısından daha hayırlı daha güzel geçeceğini gözlemliyoruz” şeklinde açıkladı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!