CHP İKTİDARA HAZIR

CHP İKTİDARA HAZIR

CHP İKTİDARA HAZIR

CHP İKTİDARA HAZIR
05 Ağustos 2022 - 10:23
Reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’nin tüm kurmaylarının katılımıyla Edirne tarihinde ilk kez 9 Ağustos Salı günü gerçekleştirilecek olan toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP’li Milletvekilleri, parti olarak iktidara hazır olduklarını söyledi.
CHP'nin "Salı Toplantıları"nın ikincisi, 9 Ağustos'ta Edirne'de yapılacak. CHP Edirne İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, CHP'nin Edirne programıyla ilgili bilgiler paylaşıldı. Edirne programı kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Ağustos Pazartesi günü Balkan Türkleri sivil toplum kuruluşlarıyla toplantıda bir araya gelecek. Salı günü Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek CHP'nin olağan Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek Kılıçdaroğlu, daha sonra 13.30'da milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıya katılacak. Kültür merkezinin resmi açılışını da gerçekleştirecek Kılıçdaroğlu, toplantının ardından Saraçlar Caddesi'nde esnaf ziyareti yapacak.
Grup toplantısı öncesi CHP Edirne İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, CHP'nin Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı da katıldı.
CHP TATİL YAPMIYOR
Toplantıda konuşan Pekcanlı şu ifadelere yer verdi, “Cumhuriyet Halk Partisi ülke gündemini belirlemeye devam ediyor. Erzurum’da olan kadro ayaklarının tozuyla Edirne’ye geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatilde olsa bile CHP tatil yapmıyor. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla CHP’nin bütün kurmayları 9 Ağustos Salı günü Edirne’de olacak ve grup toplantısı gerçekleştirilecek. Bizim için çok onurlu bir gün olacak. Edirne’de hiçbir siyasi partide bu zamana kadar böyle bir toplantı olmadı. Milletvekillerimiz toplantıdan önce gelip Edirne’de ön çalışma yapmaya başladılar”
CHP TEMPOSUNU ARTIRARAK ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEK
Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “CHP Meclis grubu çalışmalarına ara vermeden 2 ay boyunca temposunu artırarak devam edecek. Ayırt etmeden tüm vatandaşlarımızı ve yöneticileri Salı günü gerçekleştirilecek olan grup toplantımıza davet edeceğiz. Programdan 1 gün önce Edirne’ye gelecek olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Balkan Türkleri Dernek Başkanlarıyla Edirne’de bir araya gelecek. Grup toplantısının ardından Milletvekillerimiz esnaf ziyareti gerçekleştirecek. Daha sonra Kılıçdaroğlu, Saraçlar Caddesi’nde esnafı ziyaret edecek.”dedi.
KILIÇDAROĞLU EDİRNE’YE ÇOK ÖNEM VERİYOR
İzmir Milletvekili Ednan Arslan, “Edirne, hem üretimiyle hem tarımıyla Trakya’mızın gözbebeği. Edirne’mizin çok başarılı bir belediye başkanı var. Edirne’de çok güçlüyüz çünkü partimizin tüm kadroları el birliği ve uyum içinde çalışıyor. Atatürk’ü sonuna kadar kollayan ve sahiplenen kent Edirne, sonuna kadar Cumhuriyet kentidir. Genel Başkanımız Edirne’ye çok önem veriyor. Grup toplantılarımızın ikincisini Edirne’de yapmaktan mutlu. 9 Ağustos günü tam kadro Edirne’de olacağız. Ülkemizin çok sorunu var biz de CHP olarak sahada olarak, vatandaşlarımızın sorunlarının görünür kılınması için bu toplantılarımıza devam edeceğiz.
TOPLUMUMUZUN VİCDANI KANAMAKTADIR
AKP ve MHP’li Milletvekilleri kanayan yara olan sağlık çalışanlarımızın sorunlarına neşter vurmak için olağanüstü meclis toplantımıza katılmadılar. Sağlık çalışanlarımızın gönlü rahat olsun ilk seçimde bu iş değişecektir. Ülkemiz seçim atmosferine girdikçe önemli provokasyonlar oluyor. Cem evlerine yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı arkasındakilerin de biran önce şeffaf şekilde ortaya çıkartılması temennimiz. Dün enflasyon rakamları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonun düşeceğini söylemişti ama enflasyon ve hayat pahalılığı artmaya devam ediyor.    Tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği nokta yoksulluktur. FETÖvari yöntemlerle KPSS soruları çalındı. Çocuklarımızın gençlerimizin geleceğinden çalınıyor. Toplumumuzun vicdanı kanamaktadır.”dedi.  
KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞTAYIZ
Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, “Köprüden önce son çıkıştayız. Türkiye maalesef öyle bir hale getirildi ki, bir çöküş noktasındayız. Akaryakıt Türkiye’de diğer ülkelerdeki artıştan daha fazla artış sağladı. Bu artış hükümetin işine geliyor çünkü ciddi anlamda vergi geliri var. AK Partili vatandaşlarımıza da bir merhaba demek istiyoruz. Netice itibariyle önümüzdeki seçimlerde AK Partili arkadaşlarımızın 10 defe düşünerek oy kullanmalarını rica ediyoruz. Bu ülke hepimizin.”açıklamasında bulundu.
ENFLASYON RAKAMLARINI MAKYAJLAMAKLA BU İŞLER OLMUYOR
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, kentte yapacakları ziyaretlerle sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanayiciler, esnaf, muhtarlar ve vatandaşları toplantıya davet edeceklerini söyledi. Toplantıların ilkinin Erzurum'da gerçekleştirildiğini belirten Gaytancıoğlu, "Edirne'de düzenlenecek toplantıda Genel Başkanımız, hem Edirne'nin sorunlarından hem Türkiye'nin sorunlarından bahsedecek." dedi. Gaytancıoğlu, “Halk aldığı ekmekten içtiği suya, ödediği kiraya enflasyonun gerçeğini yaşıyor. Enflasyon rakamlarını makyajlamakla bu işler olmuyor. Halk zaten bunu kendi arasında konuşuyor. AKP’nin kendine kale olarak gördüğü birçok ilde dolaşıp halkımızın sorunlarını dinledik.”açıklamasında bulundu.
BU EDİRNE İÇİN ANLAMLI DEĞERLİ KIYMETLİ BİR TOPLANTI
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne tarihi bir toplantıya tanıklık edecek. Edirne’de hiçbir siyasi partinin bu zamana kadar böyle büyük bir organizasyonu olmadı. CHP tüm meclis grubuyla ve MYK üyeleriyle beraber Edirne’de olacaklar. Bu Edirne için anlamlı değerli kıymetli bir toplantı. Edirne’nin ilk kültür merkezinin açılışının yapılacak olması da bizim için anlamlı. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı hiçbir sıkıntımız yok.  Edirne’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki yerini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Edirnelilerin gönlündeki yerini herkes biliyor. 13’üncü Cumhurbaşkanı 6’lı masadan çıkacak. Cumhuriyetin 100. Yılında 29 Ekin 2023’te Atatürk’ün kurucusu olduğu cumhuriyetimizin en büyük koltuğuna 6’lı masanın adayı olan 13’üncü Cumhurbaşkanı oturacak. Bu isminde Kemal Kılıçdaroğlu olması bizim en büyük arzumuz.”dedi.HABER:İPEK HAİPOĞULLARI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ