CHP KURMAYLARI 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE

CHP KURMAYLARI 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE

CHP KURMAYLARI 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE

CHP KURMAYLARI 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE
16 Temmuz 2022 - 09:39
Reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’li tüm milletvekillerinin ve parti yöneticilerinin Meclis grup toplantısını 9 Ağustos’ta Edirne’ye gerçekleştireceklerini ve aynı gün Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Konservatuar’ının açılışını yapacaklarını söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, açıklamalarda bulundu.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, basın toplantısı gerçekleştirdi.
PEKCANLI, “FETÖ’YÜ BESLEYENLERİ LANETLE KINIYORUZ”
CHP Edirne İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Pekcanlı gerçekleştirdi. FETÖ’nü kınayan Pekcanlı, “15 Temmuz 2016 gecesi vatanı ve milletin bütünlüğünü korumak için canını hiçe sayan 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz. FETÖ’nü ve yandaşlarını yıllarca besleyen siyasi ve ticari kim varsa bunları da lanetle kınıyoruz. FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için defalarca verilen önergeye ret oyu veren anlayışı da yüksek sesle kınıyoruz.”dedi.
VEFAT EDEN SEÇİLMİŞ MÜFTÜ AHMET METE’YE BAŞSAĞLIĞI
Pekcanlı, vefat eden Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının liderlerinden, İskeçe’nin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete’ye başsağlığı diledi. Başkan Gürkan’da konuşmasına müftü Mete’ye Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Gürkan, “Kendisiyle dostluktan, arkadaşlıktan gurur duyduğum Ahmet Mete’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Omurgası karakteri olan Atatürk aşığı bir din adamımızdı.”dedi. Gürkan, dün düzenlenen cenaze törenine katılmak için basın toplantısının ardından İskeçe’ye gideceğini söyledi.
GÜRKAN, “BU MİLLET SAĞCISIYLA SOLCUSUYLA TOPYEKUN DESTANSI BİR MÜCADELE VERDİ”
Başkan Gürkan, 15 Temmuz FETÖ’nün hain darbe girişimini kınayarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ 15 Temmuz 2016’da yapılmaya çalışılan hain darbe girişimini bir kez daha lanetle kınıyoruz. O gece şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. 15 Temmuz yıllarca korunan, kollanan, gözetilenlerin, bu ülkenin yönetimini ele geçirme çabalarının bir sonucudur. O kadar palazlandırıldı, o kadar büyütüldü ki FETÖ terör örgütü, en sonunda ülkenin yönetimine el koyma cesaretini bile gösterdiler. 15 Temmuz'da bütün Türk milleti ayağa kalktı. Darbe teşebbüsüne karşı bu millet sağcısıyla solcusuyla topyekun olarak destansı bir mücadele verdi. Bu Türk milletinin dünya tarihine geçilebilir direnişiydi.
GÜRKAN “KİMSENİN UNUTMAMASI VE UNUTTURMAMASI GEREKLİ”
Ama 15 Temmuz’a gelene kadar olan süreci de kimsenin unutmaması ve unutturmaması gerekli. CHP bu zamana kadar TBMM’de FETÖ’nün siyasi ayağının soruşturulması sürecinin araştırılması için birçok kez önerge verdi. Ama bu önergeler iktidar bloğu tarafından hep reddedildi. FETÖ’nün terör örgütü olduğundan hiç şüphemiz yok. Ama FETÖ’yü yıllarca Amerika’dan buraya çağıranları, onun içi gözyaşı dökenleri, onu besleyip büyütenleri, devletin bazı kadrolarını onlara teslim edenleri unutmamak ve unutturmamak gerekiyor.”
 GÜRKAN, “KARAAĞAÇ’IN TÜRK TOPRAĞI OLUŞUNUN KUTLAMALARINI YAPACAĞIZ”
Lozan Antlaşmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi sayılan Atatürk’ün önderliğinde 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün heyet başkanı olarak katıldığı Lozan Antlaşmasının 24 Temmuz’da 99’uncu yıldönümünü onur ve gururla kutlayacağız. Lozan ile kazanılan tek toprak parçası Edirne’mizin Karaağaç bölgesidir. Lozan’a eklenen ek maddeyle Karaağaç toprakları Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları olmuştur ve ebedi olarak Türk yurdu olarak kalacaktır. Uzun bir aradan sonra bu yıl Karaağaç’ın Türk toprağı oluşunun kutlamalarını yapacağız.”dedi.
CHP KURMAYLARI 9 AĞUSTOS’TA EDİRNE’DE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP’li tüm milletvekillerinin ve parti yöneticilerinin Meclis grup toplantısını 9 Ağustos’ta Edirne’ye gerçekleştireceklerini ve aynı gün Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Konservatuar’ının açılışını yapacaklarını ifade eden Gürkan, “24 Temmuz’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Konservatuar’ının açılışını yapacaktık. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 9 Ağustos’ta tüm CHP Milletvekilleriyle, parti yönetimleriyle beraber Edirne’ye geliyor. 9 Ağustos’ta Genel Başkanımızın başkanlığında CHP Meclis Grup toplantısı Edirne’de yapılacak. AKM’de yapılacak olan toplantı halkımıza açık olacak. İlk kez bir parti tüm milletvekilleri ve tüm kurmaylarıyla Edirne’de bir toplantı düzenleyecek. Edirne tarihinde bunun bir başka örneği yok. O gün AKM’nin resmi açılışını da yapacağız” açıklamasında bulundu.
İL BELEDİYE BAŞKANLARI EDİRNE’YE GELİYOR
CHP 11 İl Belediye Başkanının eşleriyle birlikte 22-23-24 tarihlerinde Edirne’de olacaklarını söyleyen Başkan Gürkan, 3 gün boyunca toplantı yapılacağını ifade etti. Edirne’yi ve Edirne’de yapılan çalışmaları anlatacaklarını belirten Gürkan, 24 Temmuz tarihinde Lozan Antlaşmasının 99’uncu yıldönümüne yönelik etkinlikler yapılacağını söyledi.
GÜRKAN, “KIRKPINAR'IN EKONOMİK YÜKÜNÜ EDİRNE BELEDİYESİ ÇEKİYOR”
Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında da açıklamalarda bulunan Gürkan, “Kırkpınar'ın tüm ekonomik yükünü Edirne Belediyesi çekiyor. Pehlivanların konaklama masraflarını Edirne Belediyesi karşılıyor. Yolluk ve harcırahlarının ödenmesini de biz yapıyoruz. Hakemlerin konaklaması, yolluğu ve harcırahları da bize ait.  Diğer giderler hepsi belediyenin bütçesi. Tam rakamları almadım ama 8 milyon bütçe vardı.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ