CHP’YE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ...

CHP’YE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR

CHP’YE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR

CHP’YE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR
10 Eylül 2020 - 08:01
Reklam

CHP'nin kuruluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla Edirne’de çelenk sunma programı düzenlendi. Programdan konuşan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır.”dedi.
 
 
Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen partililer, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Pekcanlı, burada yaptığı konuşmada, partilerinin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.
Eşit haklara sahip insanların yaşadığı Türkiye için Cumhuriyet Halk Partisi’nin garanti olduğunu söyleyen Pekcanlı, “Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır.”dedi.
Pekcanlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Mustafa Kemal Atatürk, “benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisidir” demiştir.
9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan partimiz Çağdaş ve Aydınlık Türkiye’nin temellerini atmıştır.
Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve etmeye devam edecektir.
CHP, çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin yargı bağımsızlığının insan haklarının, kadın erkek eşitliğini, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.
Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur barış adalet var diyemeyiz.
Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır.
Eşit haklara sahip insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi.
Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır.
Her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımız devam edecektir. Ülkemizin aydınlığa çıkması için toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, bir neferi olmaktan onur duyduğum partimizin 97. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”
Programa CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte partililer katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
“HEYECAN VE MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ”
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ
OLASI FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ