ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI YAPILACAK

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI YAPILACAK

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI YAPILACAK

ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI YAPILACAK
11 Haziran 2019 - 08:12

İl Genel Meclis Haziran ayı oturumunda, Edirne’ye yapılacak olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, İl Emniyet Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Afet Müdürlüğü ve Çevre Koruma Vakfı ortaklığında Çocuk Eğitim parkı projesine İl Özel İdaresinin de ortak olması oy birliği ile kabul edildi.
Yaklaşık 15 milyon lira maliyeti olan Çocuk Trafik Eğitim Parkıyla ilgili projenin keşif maliyeti İl Özel İdaresi tarafından hazırlanacak.
İl Genel Meclisi’nin dünkü ilk toplantısında konuşan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne’de okul öncesi çocuklar ve ilk ve orta öğrenim öğrencilerine teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı verecek eğitim parkının Türkiye’de dört ilde bulunduğunu, beşincisinin Edirne’de yapılacağını söyledi.
İl Genel Meclisi kentle ilgili çok önemli kararlara imza atmaya devam ettiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, “ İl Özel İdaresi köylerde yol su kanalizasyon gölet gibi işlerinin yanı sıra kamunun tüm ihtiyaçlarına katkı veren bir yapı. Edirne’de okul öncesi çocuklar ve ilk ve orta öğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, Trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına ve trafik kültürünün oluşturulması ve kazaların en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Edirne’ye çocuk trafik eğitim parkı yapılması planlanıyor. Türkiye’de dört ilde var. Edirne beşinci il olacak.  Çocuklarımız ilk ve orta öğrenim şartlarında trafik eğitimini alacaklar. Bu tesisin yaklaşık maliyeti de 15 milyon lira.   İl özel idaresi sadece köylerde yol su gölet yapmıyor şehirde de vatandaşların tüm ihtiyaçlarına katkı veren bir yapı şeklindedir. Kamunun tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen çözüm üreten bir yapıya kavuştu. Edirne ile ilgili kararların alınmasında İl Genel Meclisi’nin önemi çok büyüktür ve çök önemli kararlara imza atmaktadır.  Arsa teminini Edirne Belediyesi tarafından 10 dekarlık alan bu iş için tahsis edilecek. Projenin keşif maliyeti İl Özel İdaresi tarafından hazırlanacak” şeklinde konuştu.
Geçmiş, Çocuk Trafik Eğitim Parkı projesi, Edirne Belediye Meclisi’nin son toplantısında da gündeme geldiğini hatırlatarak, “ Toplantıda proje için protokol imzalanması konusunda Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yetki verilmesi kabul edilmişti. Başkan Gürkan da Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı kısa sürede hayata geçirmeyi planladıklarını açıklamıştı” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN