COŞKUN DAİM KALSIN EDİRNEM

COŞKUN DAİM KALSIN EDİRNEM

COŞKUN DAİM KALSIN EDİRNEM

COŞKUN DAİM KALSIN EDİRNEM
02 Ocak 2019 - 06:21

Edirne'de vatandaşlar 2019'un gelişini coşkuyla kutladı. Eğlence mekânları da dolup taştı.  Bazı vatandaşlar yeni yılı karşılamak için komşu ülkeleri tercih ederken, komşu ülkelerden gelen birçok vatandaş ise yılbaşı için Edirne'yi tercih etti. Edirne Belediyesinin Saraçlar Caddesi ve Barış Parkında düzenlediği yılbaşı konseriyle vatandaşlar 2019’a coşkuyla girdi.

Edirne Belediyesi kentin farklı iki noktasında düzenlediği konserlerle yeni yıl coşkusunu sokaklara taşıdı. 31 Aralık 2018 Pazartesi Günü Saat: 20.30'da Saraçlar Caddesi'nde Dj Anıl Nacarel ile başlayan konser, Saat 21.15’te Onur Kurt ve Orkestrası, 22.45'te Ar Müzik Orkestrası ile devam etti. Saat 24.00’ü gösterdiğinde Edirneliler, Saraçlar Caddesi’nde 2019 yılına girmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşadı.

Yılbaşı konserlerinin ikinci durağı ise suni gölet olarak da bilinen Barış Parkı oldu. Saat. 20.30'da Dj Erdem Yeşilimsi ile başlayan konser, Saat 21.15’te Şahin Cevizli ve Orkestrası, Saat 22.45’te Simay Keser ve Orkestrası ile devam etti. Saat 24.00’ü gösterdiğinde Edirneliler, 2019 yılına girmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşadı.

Edirneliler, soğuk havaya rağmen konser yapılan alanlara gelerek yeni yıl coşkusuna ortak oldu. Edirne Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında gerçekleştirilen havai fişek gösterisi ise tüm kenti adeta büyüledi.

Edirne halkına alternatif bir yılbaşı akşamı sunmak istediklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “2019 hepimize sağlık, mutluluk ve huzur getirsin. 2019 yepyeni umutları yeşerttiğimiz, baharı, baharın o güzel kokularını yine hep birlikte karşılayabileceğimiz, baharın o tüm renklerini yine özgürce yaşayabileceğimiz bir yıl olsun. Ve 2019’da Edirne’de, bu güzel ve güzide kentte yüzyıllardır yaşattığımız birlik ve beraberlik; yüreğimizde biriktirdiğimiz o sonsuz sevgi önce tüm yurdu sonrada tüm dünyayı sarsın.  2019 bizim yılımız olsun. Sevginin, barışın ve özgürlüğün yılı olsun” dedi.

Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları, yeni yıla Edirne'de girmeyi tercih etti. Son aylarda yoğun olarak yaşanan komşu ülkelerden gelen turist hareketliliği yeni yıl kutlamalarına da yansıdı. Pek çok otel ve restoranda günler öncesi rezervasyon yaptıran Yunan ve Bulgar vatandaşları için turizmciler programlarını buna göre belirledi. Programlarda görevli müzisyenler Yunan ve Bulgar müziklerini repertuarlarına aldı, aşçılar da menülerine komşu ülke mutfaklarından yemekler hazırladı.

Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelen çok sayıda turist yeni yılda, Edirne'deki eğlence mekânlarını tercih etti. Yılbaşı programlarına büyük ilgi gösteren turistler, yerel sanatçılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR