CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İKTİDARI...

CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İKTİDARI YAKINDIR

CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İKTİDARI YAKINDIR

CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İKTİDARI YAKINDIR
13 Ocak 2020 - 00:48

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Eski Milletvekili Eren Erdem, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı yakındır” açıklamasında bulundular.
Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı yakındır diyen kongre divan başkanı Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi: “ Ülkemizin birçok yerinde ilçe kongrelerimiz demokrasi şölenlerine dönüştü. Bu demokrasinin dışında başka bir anlamı daha var. Bugün ilçe kongremiz bir Erzurum kongresidir, bir Sivas kongresidir. Biz bu bilinçle bu iradeyle kongreyi bir araya getirdiğimizi düşünüyorum. Dert bizde derman da ellerimizdedir. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk olma günüdür. AKP karanlığına karşı ülkeyi aydınlığa çıkarmak için burada bulunan her bir bireyin sorumluluğu vardır. Her bir bireyi bu sorumlulukla hareket ettiğine inancım tamdır. Biz yerelde iktidar olup iyi işler yaptığımız da genelde de iktidar olacağız. Genelde iktidar oluşumuz yakındır, AKP’nin gidişi yakındır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı yakındır” dedi.
DARILAN DARILSIN GÜCENEN GÜCENSİN
Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan: “ Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim diyorsanız, ben seçmeni beğenmedim, seçimi ve seçim yönetimini beğenmedim, diğer partilerle yarışta olan anda da ben olmam diyorsun. Sen olmazsan sen o zaman Cumhuriyet Halk Partili olur musun?  Sen diğer partilerle olan yarışlarda, partin hangi yöntemle olursa olsun çıkardığı adayını, desteklemeyip yanında olmadığından sen Cumhuriyet Halk Partili oluyor musun? Bunu herkes kendi vicdanına akşam başını yastığa koyduğun da sorsun. Hiç darılmaca gücenmece yok. Hatta darılan darılsın gücenen gücensin. Bu parti otellerin balo salonlarında içki kadehlerinin tokuşturulması esnasında kurulmadı. Bu parti savaş meydanlarında kanın oluk oluk aktığı anlarda kuruldu. Bu parti memleket aşkı, memleket sevdası için 10 saniye sonra öleceğini bilenlerin kurşunların önüne adeta bir top mermisi gibi kendini fırlattığı o anlarda kuruldu. Öyleyse hiç kimse kursa bakmasın. En azında o aziz şehitlerin hatıralarına hürmet adına, diğer partilerle yarışta olmayanlar bu partide başları hep öne eğik gezecekler. Bu böyle biline. Bu partide, tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün o emperyalizmle mücadelesinde ki gibi seçim meydanlarında diğer partilerle zafer adına Cumhuriyet Halk partisi adına mücadele vereceklerdir” dedi.
CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLMAK KOLAY DEĞİLDİR
Cumhuriyet Halk Partili olmak altı oku taşımak yürek ister diyen Başkan Gürkan; “Bu parti için geçmişte çok bedel ödeyenler oldu. Bu partinin inancı kimliği ruhu için. Bu partinin felsefesi Atatürk’ün koyduğu ilke ve devrimler sonsuza kadar yaşaması için geçmişte çok bedel ödeyenler oldu. Bedel ödemek bir yiğitliktir. Bir yürekli insan davranışıdır bedel ödemek. Kemal Değirmendereli ile görev yaptığımız 24’üncü dönemde de 12 Haziran 20122de sizlerin oyları ile milletvekili seçildik parlamentoya gittik aylarca yemin etmedik. Niçin, bizimle beraber seçilip özgürlüğü ellerinden alınmış arkadaşlarımız meclise gelemiyor hapishanede tutsak ediliyor diye. Günlerce Silivri duruşmalarına gittik eşlerimiz dostlarımız için. Bittimi bitmedi. Onları çıkarmayı kurtarmayı başardık. Bu devran bitiyor mu bitmiyor. Çünkü dünya da mücadele böyle, Türkiye’de de mücadele böyle. Şimdide bedel ödeyenler ve ödemekte olanlar var. Bedel ödemekte olanların yanında Ali Haydar gibi Okan gibi arkadaşlar birinci saflarda bizler ikinci ve üçüncü saflarda bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Kolay değildir o bedelleri ödemek. Kolaya değildir bedel ödeyenlerle yol arkadaşlığı yapmak. Kolay değildir Cumhuriyet Halk Partisinin altı okunu yüreğinin tam üstünde hissetmek. Bugün o bedel ödeyen ve ödemekte olanlardan biri gerçek bir Cumhuriyet Halk Partili aramızda yol arkadaşım, kardeşim hoş geldin Eren Erdem. Bugün delegelerimizin iradeleri ile ortaya çıkacak ilçe yönetimimize yürekten başarılar diliyorum. Beraber yürüyüp karanlıkları beraber aydınlatmaya, bu ülkeye adaletin geldiği gününü geldiği günü görmeye birlikte mücadele edeceğiz. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla minnetle yad ediyorum” dedi.
VAKİT BİRLİK VAKTİ; SEN BEN DAVASINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ
Vakit birlik olmak vaktidir diyen CHP Parti Meclisi üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem; “İşte bu patinin evlatları, Alİ Hayadar gibi Okan Gaytancıoğlu,Recep abi gibi Fevzi başkan gibi bu partinin bütün ilçe başkanları gibi bu partinin öz evlatların siyasal olarak güçlü bir şekilde temsilde yer alması için mücadele vermesi lazım.Ben bunca şeyi yaşadım ama , ne olursa olsun bir elimize süpürgeyi alır partinin merdivenlerini süpürürüz,camını sileriz,çayını da demleriz. Bu partinin artık Silivri de uzmanlaşmış çaycısı var bu partinin. Çay konusunda çok uzmanlaştım. Dolayısı ile vakit birlik vaktidir. Vakit dostluğu büyütme vaktidir. Genel Başkanımızın büründüğü güçlü siyaset Türkiye’yi değiştirecek genişletecek ufku aralamıştır. Bunu büyütmek ve güçlendirmek vakti ve zamanıdır. Ayrının kavganın,dövüşün,kırgınlığın kuskunluğun zamanı değil. Cezaevinde haber geliyor,küskünler sandığa gitmeyecekmiş. Çok sinirlendim. Haftada bir telefon konuşma hakkım var onda da kardeşime sesimi kaydet sosyal medyadan yayınla ve yaptı bütün konuşma hakkımı elimden aldılar o olaydan dolayı. Niye küsüyorsunuz küsecek biri varsa ben küserim size ne oluyor ya. Küsülmez gönül koyulmaz. Kongrede böyle oldu olursa olsun. Şu listeye girmedim gireme başka dönem girersin. Önemli olan gönüllerimiz bir olacak. Aramızda yarı gayrı olmayacak. Sen ben davasını ortadan kaldıracağız partiliyim diyeceğiz. İktidara yürüdüğümün bilincinde olacağız. En sonunda da biz kazanacağız. Bu duygularla sizlerle aile olmaktan onur duyan bir kardeşinizin teşekkür ediyorum” dedi.
SEÇİMLERDE ÇALIŞANLAR BUGÜN SANDIKTAN ÇIKTILAR
Seçim zamanı çalışanların bugün sandıkta delege olduklarını belirten CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı: “Delege seçimlerinde protesto ediyoruz dediler eleştirdiler. Protesto ediyoruz diyenler bugün salonda kongrenin havasından olsa gerek salona gelmişler hoş gelmişler. Kongrede delege olmayanlar kongreyi merak etmişler bizim herkese kapımız açık.2015 teki kongrede 2600 üyemiz var, bugün 4600 üyemiz var. Biz çalıştık partiye üye yaptık. O kadar insanlar eleştiriyor ama 2002’de gençlik kolları başkanıydım 600 üye ile kongre yaptık. İstanbul seçimleri bizde millet oldu tüm bölgede. En çok istifa eden ilçelerde en çok üye almaya başladı ilçeler. Her gün üye kayıtları yapılıyor. Bir yerel seçim atlattık bu yönetim başarılı başarısız dediler.  Seçimlerde kumpas kurulmaya çalışıldı. Halada kumpas kurulmaya çalışılıyor. O gün çalışanlar bugün onun için delege oldu onun için sandıktan onlar çıktı. O yüzden Burak Güngörmedi kardeşim seçim zamanı sabaha kadar çuvalların başında beklediği için ilçe başkanı oldu. Kendisine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Libya’ya asker gönderme konusunda eleştirilerde bulundu ve dün Marmara Denizi’ndeki 4,7 şiddetindeki depremin Kanal İstanbul projesine geri adım attırmadığını söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...