CUMHURİYET’İN FİDANLARI

CUMHURİYET’İN FİDANLARI

CUMHURİYET’İN FİDANLARI

CUMHURİYET’İN FİDANLARI
30 Ekim 2020 - 10:13

Edirne Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’in 97. yıldönümü nedeniyle kentin 3 farklı noktasında Cumhuriyet fidanlarını toprakla buluşturdu. Cumhuriyet fidanlarını gençlerle ve öğrencilerle birlikte diken Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Cumhuriyet ilelebet payidar kalsın diye Cumhuriyet fidanlarını toprakla buluşturduk” dedi.
 Dün 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramında Belediye Başkanı Recep Gürkan, gençlerle ve öğrencilerle birlikte Cumhuriyet’in 97. Yılında TED Koleji yanı, Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi ve Akasya 9 Sitesi yanındaki alanlara fidan dikimi gerçekleştirildi. Cumhuriyet’in 97. yılında  TED Koleji yanı, Hasan Ali Yücel Çocuk Eğitim Yerleşkesi ve Akasya 9 Sitesi yanındaki alanlara toplamda 500 adet fidan dikildi ve minikler Atatürk heykellerini boyayarak Cumhuriyet coşkusunu yaşadı.
İlk olarak TED Koleji yanındaki alanda gerçekleştirilen fidan dikim töreninde konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün 29 Ekim 2020. 29 Ekim 1923’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla ve bütün milletimizin el birliğiyle, gönül birliğiyle beraber kurdukları Cumhuriyetimiz bugün 97 yaşında. Tabi pandemi nedeniyle birçok etkinlik maalesef yapılamıyor. Ama bu Cumhuriyet’in ışığını, heyecanını, ışığını yüreklerde hissetmemize bir engel değil. Bu bağlamda da bugün TED Edirne Koleji öğrencilerimiz ile beraber, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlik ile beraber burada Cumhuriyet ilelebet payidar kalsın diye Cumhuriyet fidanlarını toprakla buluşturduk”diye konuştu.
Hasan Ali Yüce Çocuk müzesinin pandemiden dolayı açılmadığını belirten Gürkan; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel bir günlüğüne açtık. Ama okulların kademeli olarak yüz yüze geçmesi ile birlikte bizde il hıfızıssa kurulunun da görüşünü alarak eğer uygun görürlerse bizde açmak isteriz. Bu müzenin açılışının 3’uncu yıl dönümü,8 aydır müzemiz kapalı. Çocuklar gelmek istiyor ama pandemiden dolayı izin veremiyoruz. İnşallah bu süreci kısa sürede atlatırız çocuklarımızda müzeye kavuşur”dedi.
TED Koleji Müdürü Arzu Aydın’da “Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin içinde ağaç dikimi etkinliğinde olması bizleri ayrıca mutlu etti. Bundan sonraki dönemde bu orman büyüyecek, gelişecek, çocuklarımız için de bir etkinlik, bir piknik alanı olarak da kullanılacak. Verdiği destekten dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!