“DEMOKRASİNİN GERÇEK TEMSİLCİSİ...

“DEMOKRASİNİN GERÇEK TEMSİLCİSİ MUHTARLARIMIZDIR”

“DEMOKRASİNİN GERÇEK TEMSİLCİSİ MUHTARLARIMIZDIR”

“DEMOKRASİNİN GERÇEK TEMSİLCİSİ MUHTARLARIMIZDIR”
19 Ekim 2021 - 09:40

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ülkemize ve kentimize hizmet için çalınmadık kapı, gidilmedik ocak, alınmadık gönül bırakmayan demokrasinin gerçek temsilcisi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Ekim Muhtarları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi; “Demokrasi zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımız aynı zamanda vatandaşların devlete ihtiyaç duyduğunda çaldıkları ilk kapıdır. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Muhtarlar, gerçek demokrasinin temsilcidir. Özellikle belediyelerin vatandaşlara hizmeti ulaştırmasında muhtarların önemi büyüktür. Hiç kuşkusuz ki muhtarlarımız Edirne’mizin 24 mahallesinde ve köylerimizde görevlerini fedakârca yerine getirmektedir. Edirne Belediyesi olarak, tüm muhtarlarımızla dayanışma halindeyiz. Onlardan gelen her türlü talep ve şikayeti değerlendiriyor, yaşanan sıkıntılara birlikte çözüm arıyoruz. 
Yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımızla dün de beraberdik, bugün de beraberiz bundan sonra beraber olmaya, geleceğe beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu anlamlı ve özel günde muhtarlarımıza da önemli bir müjde vermek istiyorum. Edirnemizin 24 mahallemizin muhtarlarını modern binalar ile buluşturacağız. Şimdiden Edirnemize hayırlı olmasını diliyorum. Hep birlikte aydınlık yarınlar için çalışmaya, daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemize ve kentimize hizmet için çalınmadık kapı, gidilmedik ocak, alınmadık gönül bırakmayan demokrasinin gerçek temsilcisi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI