Reklamı Geç
DEMOKRAT PARTİ’DEN HAMDİ SEDEFÇİ’YE RET

DEMOKRAT PARTİ’DEN HAMDİ SEDEFÇİ’YE RET

DEMOKRAT PARTİ’DEN HAMDİ SEDEFÇİ’YE RET

DEMOKRAT PARTİ’DEN HAMDİ SEDEFÇİ’YE RET
16 Ocak 2019 - 05:24

Demokrat Parti’nin Edirne kurucu İl Başkanı ve eski Edirne Belediye Başkan Adayı Yaşar Günday, açıklamasında, “CHP’yi satan, DSP’de hezimete uğrayan, AKP’nin kapısını çalan, İYİ Parti’den aday gösterilmeyen, Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi unutmuyoruz” diyerek, “hiçbir partinin kapısından içeri sokmadığı Sedefçi, DP’den de aday olamaz” açıklamasında bulundu.

2007 yılında Demokrat Parti’nin kuruluşunda kurucu il başkanı sıfatını alan ve 2014 yılında DP’nin belediye başkan adayı olan Yaşar Günday, yaklaşan belediye başkanlığı seçimleri öncesi partisinde aday belirleme yöntemine sert tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

Yaşar Günday yaptığı yazılı açıklamada; “31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi çok sevdiğim partimde, demokrasiye yakışmayan gelişmelere şahit olmaktayız. Demokrat partimize kimsenin sahip çıkmadığı zamanlarda bu partinin bayrağını göndere çekip ismini yaşatan Mehmet Eren’e, Osman Uzun’a, Doğan Yakar’a, bana ve partimize saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Çünkü Edirne kamuoyu şuan partimizde ismi gündeme getirilen Sedefçi’yi konuşmaktadır.

Yıllarca ben solcuyum, CHP’liyim diyen Hamdi Sedefçi’nin 2014 yılında DSP’den belediye başkan adayı olarak hezimete uğradığını ve CHP’yi sattığını unutmuyoruz. Şimdi 2019 yılında yerel seçimlerinde DSP’den aday olmayıp AKP’nin kapısını çalan, AKP’den aday olmak isteyen Hamdi Sedefçi’yi unutmuyoruz.

CHP-DSP-AKP olmadı bu kez iyi parti olacak deyip halen hazırda iyi parti’den aday yapılmak için teklif bekleyen Hamdi Sedefçi’yi Edirne halkı unutmuyor. Şimdi Edirne siyasetinde CHP-DSP-AKP-İYİ PARTİ olmadı “belki DP (demokrat parti)’den aday olabilirim” demesini içimize sindiremiyoruz. Eski başkan Sedefçi’ye DSP-AKP-İYİ parti gibi hiçbir parti ve kurum sahip çıkmaz iken demokrat parti ile adının anılmasını üzüntü ile seyrediyor ve asla kabul etmiyoruz.  Edirne kamuoyuna buradan sesleniyoruz. Hamdi Sedefçi gibi usta bir siyasetçinin %100 kaybedeceği bir seçime niçin gireceği ve neden yüz binlerce lira para harcayacağı ve en önemlisi bu paranın nereden bulunup ta harcanacağı konuşuluyor.”ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
Reklamı Geç