DEVREMÜLKE DİKKAT

DEVREMÜLKE DİKKAT

DEVREMÜLKE DİKKAT

DEVREMÜLKE DİKKAT
21 Haziran 2019 - 06:13
Reklam

Mert SOYLU 
Tatil sezonun en hareketli olduğu bu günlerde tatil seçenekleri arasında devre mülkler yer alıyor. 
Edirne Emlakçılar Derneği Başkanı Serhat Çeker,Devremülkleri değişik fiyatlarda 15 günlük periyotlarda kiraya veriyorlar. Bir daireyi yılda bir çok kişiye vererek haksız kazanç sağlamış olduğunu söyledi. 
15 GÜNLÜK PERİYOTLAR HALİNDE VERİYORLAR 
Devre mülkler tüketicilerin en çok tercihi ettiği tatil seçeneklerinden biri. Devre mülklerin haftalık ve 15 günlük  periyotlar halinde kişilere verildiğini belirten Serhat Çeker,” 2+1 bir devre mülkü haftalık olarak veriyorsa 4 kişiye satıyor demektir. Bir yılda bir devre mülk binasında 48 kişi konaklamış oluyor. 
Devremülkleri tapu ile vermeyenler var. Özellikle sözleşmeleri olarak verenler var. Sözleşmeleri yapanların güvenilir firmalar olması gerekir. Devremülk alacaklar özellikle tapu devrini yapsınlar. Bu mülkleri alacaklar da kendilerine ait bir sözleşme yapıyorlar. Bir mülkü bir çok kişiye veriyorlar. 
Devremülkleri çok ucuz diyerek alanlar var ama aidatları çok fazla. Ağır olan aidatlar yüzünden yatırmış oldukları paralardan kesiyorlar. Bu binalarda kalacakların her ayı vardır. Bazen sözleşmeye göre ve verdiğiniz o  tarihe devremülke gidemediğimiz zaman başka bir kişiye boş kalmasın diye kiraya veriyorlar. Bunları bizden habersiz de yapmış oluyorlar. O devre mülke gitmediğimiz zaman ve üstüne düşmediğiniz zaman ise sizin sırtınızdan devre mülk sahipleri para kazanıyorlar. Bu bir sahtekarlığı giriyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...