DIŞARIYA ÇIKMAYIN UYARISI

DIŞARIYA ÇIKMAYIN UYARISI

DIŞARIYA ÇIKMAYIN UYARISI

DIŞARIYA ÇIKMAYIN UYARISI
20 Aralık 2019 - 00:40

Edirne’de son günlerde etkili olan sisli havayla ilgili Dahiliye Uzmanı Dr. Murat Ülgey, koah ve astım hastalarına dikkatli olmaları çağrısında bulunup, “mümkün olduğunca dışarıya çıkmamaları” uyarısında bulundu.
Astım ve koah hastalıkları ataklar halinde devam eden bir hastalık dönemidir diyen Dr. Ülgey; Astım ve koah hastalığı bulunan kişilerin sisli havalarda özelikle de hava kirliliğinin de giderek artmasıyla ataklarının sıklaştığını belirterek, nefes darlığı, hırıltı, öksürük gibi şikayetlere yol açtığını ilerleyen dönemde hastalarda zatürreye kadar ilerleyebileceğini söyledi.
Hastaların ilaçlarını bu dönemde dikkatli ve düzenli bir şekilde kullanmaları gerektiğini vurgulayan Ülgey, grip aşılarını aksatmamalarının altını çizdi ve bunun dışında 5 yılda bir zatürre aşısını olmaları gerektiğini önerdi.
Koah ve astım hastalarının özellikle sisli hava kirliliğinin arttığı dönemlerde mümkün olduğunca evden dışarı çıkmamalarını tavsiye eden Ülgey, sis nedeniyle atakların hızlıca artışa geçtiğini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN