DUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ

DUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ

DUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ

DUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ
30 Mart 2022 - 08:40
Reklam

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin öğretmenlerine Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü Uygulayıcı Eğitmeni Doç. Dr. Nalan Kuru tarafından Duygu Dostu Öğretmenlik (Emotion Coaching) eğitimi verildi.
Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen eğitimde Doç. Dr. Nalan Kuru, kreş öğretmenlerini Emotion Coaching yaklaşımı hakkında bilgilendirdi. Yaş gruplarına yönelik örnek senaryoların da tartışıldığı eğitimde, kreş öğretmenleri sınıf ortamında Emotion Coaching yaklaşımını kullanma konusunda teorik ve pratik bilgiler kazandı.
 Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Nalan Kuru, “Emotion Coaching, duyguların altında yatan sebeplerin ne olduğunu anlamaya yönelik bilimsel bir çalışmadır. Duygu değişmeden davranış değişmez mantığını benimseyen bu yaklaşım ile çocuğun duygularını yönetmesi, sosyal-duygusal becerilerinin geliştirilmesi, çocuğun yaşamsal ve okul başarısının arttırılmasını desteklemektedir” ifadelerine yer verdi.  BASIN BÜLTENİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...