EBEVEYNLERE UYARI!

EBEVEYNLERE UYARI!

EBEVEYNLERE UYARI!

EBEVEYNLERE UYARI!
19 Temmuz 2019 - 04:40
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirneli Eczacı Şükrü Ciravoğlu, ebeveynlere sinek kovar ilaçlar hakkında uyarılarda bulundu. Sinek kovar ilaçların bebeklerde kullanılmasıyla birlikte çeşitli sağlık problemlerinin yaşanabileceğine dikkat çeken Ciravoğlu, ebeveynlere doğal ürün çağrısında bulunup doğal sinek kovar ürünleri açıkladı.
Yaz aylarında sivrisineklerin çok olması nedeniyle, kullanılan sinek kovar ilaçların yetişkinlere bir zararı olmasa da bebeklerde uygun olmadığı konusunda Eczacı Şükrü Ciravoğlu uyarıda bulundu.
Çocuklarda ve bebeklerde daha çok doğal ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Eczacı Şükrü Ciravoğlu, sivrisineklerden korunmak için kullanılan sinek kovucu ürünlerin yetişkinler için sağlık problemine yol açmayacağını belirterek,  “Edirne’de özellikle yaz aylarında çok fazla sivrisinek olduğu yadsınamaz bir gerçek. İnsanlar da doğal olarak sivrisinekleri kendilerinden uzaklaştırmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Özellikle açık alanlarda üzerlerine sürdükleri losyon ya da sprey şeklindeki sinek kovucularla, sivrisinekleri uzaklaştırıp ısırılmalardan korunmaya çalışıyorlar. Sprey ve losyon şeklinde kullanılan sivrisinek kovucular, yetişkinler için ciddi bir tehlike oluşturmuyor tabi ama ancak durum çocuklarda ve bebeklerde farklı” dedi.
“BEBEKLERDE VE ÇOCUKLARDA KULLANILMASINI KESİNLİKLE KULLANILMAMALI”
Çocuklarda ve bebeklerde ise durumun farklı olduğunu dikkat çeken Ciravoğlu; “İçerisinde bulunan kimyasal madde nedeniyle, bebeklerde ve çocuklarda kullanılması çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Dolayısıyla biz içerisinde kimyasal madde bulunan sinek kovucu ürünlerin, bebeklerde ve çocuklarda kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz. Bebekler ve küçük çocuklar için bitkisel kökenli ürünler var. Bunun haricinde lavanta yağı sivrisineği kaçırır ve doğal üründür. Bebeklerde de çok rahatlıkla kullanılacak bir üründür. Bebeklerde ve çocukların sivrisineklerden korunması için bitkisel ürünler ve lavanta yağını öneriyoruz” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ