EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN EMNİYETE 5 ADET...

EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN EMNİYETE 5 ADET ARAÇ

EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN EMNİYETE 5 ADET ARAÇ

EDİRNE BELEDİYESİ'NDEN EMNİYETE 5 ADET ARAÇ
04 Ocak 2022 - 10:09
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte asayiş ve trafik hizmetlerinde kullanılmak üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne Edirne Belediyesi’nce hibe edilen 5 adet aracın teslimini gerçekleştirdi.
 
Edirne Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İl Emniyet Müdürlüğü’ne asayiş ve trafik hizmetlerinde kullanılmak üzere 5 adet araç alınması konusunu görüşerek, oybirliğiyle kabul etmişti. Edirne Belediyesi tarafından alınan 5 adet araç dün İl Emniyete Müdürlüğünde  düzenlenen törenle teslim edildi.
Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törende,Saygı duruşu ve İstiklal Marşının  okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, ortak yapılan çalışmalar sonucu halka yapılacak hizmetlerin daha kaliteli ve hızlı gerçekleşeceğini söyledi.
 
Edirne Belediyesi ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan çalışmanın büyük önem arz ettiğine dikkat çeken  Alçalar, Edirne Belediyesi tarafından hibe edilen araçlar için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti.
 
Polisin kaliteli ve hızlı hizmet vermesi için polis-vatandaş işbirliğinin öneminin altını çizen  Alçalar;“Edirne’de göreve başladığım günden bugüne kadar gördüğüm kadarıyla Edirne halkının polis teşkilatının yanında ve her daim destek olduğunu görmekteyim. Yürüdüğümüz zor şartlarda canla başla görev yapan meslektaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“Bir şehirde birlik ve beraberlik varsa orada mutlaka güzel sonuçlar, güzel işler ortaya çıkar” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan İse; “Sayın Valimizin önderliğinde Edirne’de tüm kamu kurumları, kuruluşları, sivil toplum kuruluşları Edirne ortak paydası adı altında, çatısı altında birlikte hareket ediyoruz. Bir oluyoruz, iri oluyoruz, diri oluyoruz. Kuşkusuz biz aslında her ne kadar flamalarımız, tabelalarımız, unvanlarımız farklı olsa da toplumdaki pozisyonlarımız farklı olsa da hepimiz ortak amaca hizmet ediyoruz. İki ortak amacımız var. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü, şanlı bayrağımızın sonsuza kadar gönderde kalması” dedi.
Belediyelerle, Emniyet Müdürlüğü’nün bazı hizmetlerinin ortak olduğuna dikkat çeken Gürkan, “Tatillerde herkes talini yaparken, Emniyet çalışır, Belediye çalışır. Bayramda, seyranda aynı şekilde, pandemi de aynı şekilde. Görev tanımlarımız farklı olsa da her iki teşkilatın da ortak amacı görev yaptığı bölgede, şehirde kentte kasaba da insana hizmet. Edirne Belediyesi çok varlıklı, çok zengin, ekonomik anlamda çok güçlü bir belediye değil ama meclis üyelerinin yürekleri çok zengin. Biz Sayın Emniyet Müdürümüz ile konuştuğumuzu meclis üyeleri ile paylaşırken, 3 adet araç diye paylaşmıştım, meclis üyelerim 5 adet olsun dediler. Bugün 5 adet aracı Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne hibe etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Keşke imkanımız olsa daha fazlasını yapabilsek. Edirne Belediyesi olarak tüm imkanlarımız 7/24 görev yapan Emniyet Teşkilatımızın hizmetinde. Belediye sizin belediyeniz. Edirne’deki her vatandaşın olduğu gibi sizin de belediyede eşit hakkınız, eşit hukukunuz var. Geçtiğimiz yıllarda yine benzer bir çalışma kapsamında 2 adet de motosiklet hibe etmiştik, Yunuslarımızın kullanması için. Elimizden geleni paylaşıyoruz, paylaşmaya da devam edeceğiz. Çünkü bir şehirde huzur yoksa hiçbir şey olmaz. Bir şehirde güvenlik yoksa, can ve mal güvenliği yoksa o şehri hiçbir yere taşıyamazsınız. Eğer bugün Edirne, İstanbul ve Antalya’dan sonra en çok turist alan 3. şehir ise yurtdışından milyonlarca vatandaş gelip burada zaman geçiriyorsa, alışveriş yapıyorsa bunda en büyük başarı Emniyet güçlerinindir ” diye konuştu.
 
 VALİLİKTENDE EMNİYETE 5 ARAÇ ALINDI TESLİMATI YAKINDA
 
Devletin yürüttüğü tüm kamu hizmetlerinin kendi içerisinde hayati olduğuna ve Emniyet Teşkilatının 7/24 hizmet verdiğini belirten  Vali Ekrem Canalp; “ Bazı hizmetler vardır 7 gün 24 saat aralıksız hizmet vermek zorundadır. Milli Güvenliği sağlayan ordumuz kesintisiz 24 saat hizmet verir. Polisimiz,Jandarmamızda kesintisiz hizmet vermek zorundadır. Güvenlik hizmetleri devletin sunmuş olduğu bütün hizmetler için temel teşkil etmektedir. Eğer etkili şekilde güvenlik hizmetlerini sağlayamadığınız halde,diğer hizmetlerin hiç birisini gerektiği gibi sunma imkanımız kalmamaktadır. Dolayısı ile güvenlik güçlerimizin dört dörtlük olmak gibi bir zarureti bir mecburiyeti vardır”.
 
 Yeni yapılan İl Emniyet Müdürlüğü binasının geçen yıl hizmete girdiğini söyleyen Vali Canalp; “ Hızlı ve kaliteli hizmet için donanımında çok iyi olması gerekmektedir. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın öncülük ettiği, Belediye Meclis Üyelerimizin oybirliğiyle İl Emniyet Müdürlüğü’ne 5 adet aracı hibe ediyor olmaları son derece güzeldir. Edirne Valiliği olarak bizler de 5 adet yeni aracın alınması ile ilgili Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı’na araçların bedellerini gönderdim. Önümüzde ki günlerde de 5 aracımızı teslim edeceğiz.” diye konuştu.
 İç İşleri Bakanlığından 7 kurumumuzdan izokalite belgesi alma işlemini tamamladık almaya hak kazandı. İnşallah İl Emniyet müdürlüğü ve jandarmamızda izokalite belgesini alacaklardır inşallah. Diğer kurumlarımızda izokalite belgelerini alarak hizmetlerini yürütüyor olacak. Buda Edirnelilere daha kaliteli hizmet sağlama imkanını sağlamış olacak”diye belirtti.
 
Gürkan, daha sonra Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte hibe edilen araçların anahtarlarını Emniyet Teşkilatına teslim etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK