EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

EDİRNE BELEDİYESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
13 Temmuz 2019 - 04:21

Yeni Yargı Paketi’nde yer alan icra ve iflas ilanlarının gazetelerde yayımlanma zorunluluğunun kaldırılmasının resmi ilan alan yerel basın üzerinde yaratacağı tahribata karşı İzmir Büyükşehir Belediyesinden sonra bir adımda Edirne Belediyesinden geldi.
Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Doğan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yerel gazetelerin icra ve iflas ilanlarının kaldırılması ve resmi ilanların tamamına kısıtlama gelmesinin gündemde yer almasıyla resmi ilan alan gazetelerin ekonomik açıdan zor günler geçireceğini anlattı.

Doğan, ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve bazı belediyelerin meclis kararlarını yerel gazetelere destek olmak amacıyla ayda iki kez yayınlatılması kararından da bahsetti ve Edirne Belediyesinin de alacağı böyle bir kararla yerel gazetelere destek olmasını yerel gazeteleri azda olsa rahatlatacağını söyledi.
Belediye Başkanı Recep Gürkan’ da, yerel gazetelerin ne zorluklar içerisinde olduğunu bildiğini ve zaman zaman destek yaptıklarını belirterek böyle bir teklifin çok iyi ve aynı zamanda şeffaflığında açıkça belirtisi olduğunu vurguladı.
Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yeni Yargı Reformu Paketi’nin yasalaşması halinde yerel basının çok zor durumda kalacağını belirterek, ‘desteğimiz devam edecek’ dedi. 
Başkan Gürkan, “Yerel basın ile yerel yönetim işbirliği modeli oluşturabiliriz. Eğer destek çıkılmazsa yerel medyanın sesi de kısılmış olur ki bu da en çok demokrasimize zarar verir. Bu nedenle şeffaflıkta ön plana çıkarılarak meclis kararlarının resmi ilan alan gazetelerde BİK aracılığı ile yayınlatılması kararını görüşüp, bir karar vereceğiz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
TÜRKİYE PALETLİ YÜZME BİREYSEL AÇIK YAŞ KIŞ ŞAMPİYONASI...
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN
İNŞAAT MALZEMELERİ DEPOSUNDA YANGIN