EDİRNE’DE 18 YIL ÖNCE TAŞ DEVRİNDEYDİK,...

EDİRNE’DE 18 YIL ÖNCE TAŞ DEVRİNDEYDİK, BUZDOLABI YOKTU, MAĞARADA YAŞIYORDUK, HERŞEY AĞAÇ KAVUĞUNDAYDI

EDİRNE’DE 18 YIL ÖNCE TAŞ DEVRİNDEYDİK, BUZDOLABI YOKTU, MAĞARADA YAŞIYORDUK, HERŞEY AĞAÇ KAVUĞUNDAYDI

EDİRNE’DE 18 YIL ÖNCE TAŞ DEVRİNDEYDİK, BUZDOLABI YOKTU,  MAĞARADA YAŞIYORDUK, HERŞEY AĞAÇ KAVUĞUNDAYDI
11 Ekim 2020 - 23:32

Edirne’ye gelerek AK Parti Edirne İl Başkanlığında ‘Edirne köy gibiydi, Ak Partiyle gelişti’ açıklamasında bulunan AK Partili Veysel Eroğlu’na, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan cevap gecikmedi. Gürkan, Türkiye’de en az devlet desteği alan ilin Edirne olduğunu açıklayarak, Edirne’nin Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yaptığını hatırlattı. Gürkan, “Ak Parti’den önce bizim buzdolabımız yoktu, içme suyumuz yoktu, tuvaletimiz yoktu… Hepsi AK Parti döneminde oldu” dedi.
Katıldığı bir açılışta basın mensuplarının sorusu üzerine Eski Bakan Eroğlu’nun sözlerini sert yanıt veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan;“Sayın Bakan nezaket göstermiş köy gibi bile değildi. Sağ olsun Ak Parti’den önce bizim buzdolabımız yoktu, içme suyumuz yoktu, tuvaletimiz yoktu hepsini dışarı yapıyorduk. Sağ olsun Ak Parti döneminde hepsi oldu. Edirne köylükten öte mezra gibi filandı şehir oldu. Ak Parti’den önce Edirne’nin köy gibi olduğunu söyleyenlere, 18 yılda devlet tarafından yapılan yatırımların neler. Edirne son 18 yıldır sayelerinde Türkiye’de en az devlet desteğini, yatırımın alan il oldu” dedi.
“Osmanlıya 92 yıl başkentlik yapmış bir il 18 yıla sığdırıp köydü şehir yaptık diyenlerin böyle bir açıklama yapmasına daha nasıl cevap verilir arkadaşlar” diyen Başkan Gürkan; “8 bin 300 yıllık tarihi olan şehri son 18 yılına sığdırıp köydü de bir şehir yaptık diyorsanız diyecek bir şey bulamadım. Buna ya aynı üslupla cevap vereceksiniz ya da hiç kale almayacaksınız. Kale almamayı tercih ediyorum. Bakan Eroğlu’nun bakanlığı döneminde katkıları olmuştur bize. Mesela Kayalıdan getirdiğimiz içme suyunu onun iyi niyeti ve bakanlığı ile çözdük. Biliyorsunuz DSİ ile 2015’te bir protokol yaptık ve DSİ bizim adımıza yaptı o isale hattını 58 kilometrelik ve içme suyu arıtma tesisini. Biz de 30 yılda eşit taksitler parasını DSİ ye ödüyoruz, ödemeye başladık. Teşekkür ediyoruz minnettarız. Nankör değiliz yapılana teşekkür etmesini biliriz.
Ben şu soruyu soruyorum Sayın Bakana da, Edirne’nin Ak Parti’den önce köy olduğunu söyleyenlere de. 18 yılda Edirne’ye yapılan gözle görülen yatırım nedir devlet tarafından. Ben üç tane sayayım. Birincisi Müezzinoğlu Bakan iken devlet hastanesini yaptı, yerine itiraz etmiştim ama ortaya çıkan sonuç yeri hariç muhteşem bir hastanemiz oldu. Allah razı olsun bütün Edirneliler adına teşekkür ediyorum. İkincisi 10 yıldır bitirilemeyen bir köprü. Üçüncüsü kapalı yüzme havuzu, dördüncüsü bir iki tane gençlik merkezi, beşinciyi sayan bana gelsin, beş de şu desin.
ÇKS’den şu kadar tarımsal destekten şu kadar ödedik derseniz zaten insanların hakkı o. Başka Edirne’ye somut olarak ne yapıldı. Tarım İl Müdürlüğü binası diyeceksiniz. Geçin onu vatandaşa ne faydası var. Bana Edirne’ye yapılanı söylesinler. Yol mu, köprü mü, kültür merkezi mi, stadyum mu ne yapılmış Edirne’ye? Edirne 18 yıl öncesine kadar bir başkentti, hala bir başkent ama Edirne son 18 yıldır sayelerinde Türkiye’de en az devlet desteğini, yatırımın alan il oldu. Söyleyecekse bunu söylesin, doğru cümle bu” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI