EDİRNE’DE 3 GÜN PAZAR KURULACAK

EDİRNE’DE 3 GÜN PAZAR KURULACAK

EDİRNE’DE 3 GÜN PAZAR KURULACAK

EDİRNE’DE 3 GÜN PAZAR KURULACAK
17 Mayıs 2021 - 23:56

Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, Edirne’de pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri sebze-meyve pazarı kurulacağını belirterek, vatandaşlara çağrıda bulundu.
Başkan Hasır, “Çoğu arkadaşımızın serasında tarlasında marul, maydanoz, dereotu, taze soğan, ıspanak, roka hepsi ziyan zebil oldu hepsi tohuma kalktı. Bir sebzenin belli sürede toplanması lazım. Yıldırım ve Karaağaç Mahallelerinde özellikle esnafımızın zararı büyük. Tam kapanmada Cumartesi günü tüm esnaf hayal kırıklığına uğradı. Hiç kimse pazara gelmedi. Herkes Salı Çarşamba bayram öncesi alış verişini yaptı. Sebze meyvesini marketlerden aldı ve boşuna pazarımızı açmış olduk. Genelge çıktı marketlerde esnaf mağdur olmasın diye bazı ürünlerin satışı yasaklanmıştı. Pazarcı esnafını da düşünüp sebze meyve satışını da marketlerde yasak etseydiler. Pazarcı esnafı sonuç olarak mağdur olmuştur" dedi.
Edirne Zabıta Müdürü Mustafa Zogo da  pazarda pandemiden dolayı daha da artığını belirterek"Maske, mesafe hijyenin yanı sıra pazar içinde sigara içilmemesi, tezgah başında yemek yenmemesi, yüksek sesle bağırarak satış yapmamaları konusunda gerekli uyarıları yapıyoruz. Vatandaşın elle temas etmemeleri hususunda uyarıyoruz. Yine Tüketici Kanunu'na göre etiket kontrolü yapıyoruz. Pazarlarımız hafta içi açık olup zabıta arkadaşlarımız pazar açılış kapanış saatleri süresince denetimlerini sürdürmektedir" diye ifade etti.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nükhet Çetin
    1 ay önce
    Kusura bakmasinlar da en ufak örnek bi maydonoz pazarda 2 tl markette 1 tl e herseyde bu 1 lira 2 lira derken oluyo 10 15 20 şu dönemde 50 krş bile tasarruf peşinde halk onlarda uygun yaparsa insanlar markete yönelmez elleriyle istiyolar markete sonra vay efendim pazara insan gelmiyo nerde ucuzsa ordan alıyoruz yapcak bisey yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK