EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI
26 Şubat 2020 - 00:04
Reklam

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI
 
Suç Yeri          : EDİRNE
Suç Nevi         : BİLİŞİM VE BANKA SİSTEMLERİ ARACILIĞIYLA HIRSIZLIK
Müşteki          : S.S.
Olay Özeti      : Müşteki, instagram hesabında gezerken 400 TL verip 30.000 TL kazanmak ister misiniz? diye bir reklam gördüğünü ve bilgi almak için mesaj attığını, kredinin çıkması için belirtilen hesaba yatırması gerektiğini bildirilmesi üzerine belirtilen hesaba 6300TL parayı havale yaptığını, daha sonra dolandırıldığını anladığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.
 
Suç Yeri          : FATİH MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : EVDEN HIRSIZLIK - MALA ZARAR VERME
Müşteki          : Ü.Ö.
Olay Özeti      : Müşteki, yaklaşık iki haftadır eşiyle İstanbul ilinde olduğunu, bu gün Edirne’ye döndüklerinde Toki Konutlarındaki ikametlerinin Fransız Balkon kapısının açık ve camının kırık olduğunu, içerisinin dağıtılmış, eşine ait 100-150-TL değerinde imitasyon ziynet eşyalarının çalındığını, içeride kendilerine ait olmayan bir adet tornavida bulunduğunu, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : ŞÜKRÜPAŞA MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : ŞÜPHELİ ÖLÜM
Maktul            : A.V,,,
Olay Özeti      : Maktulenin tansiyon hastası olduğu ve ilaç kullandığı, 1 yıl öncesi beyninde AVRİZMA (avm) hastalığı tanısının konduğu, ikametinde eşinin 1 yaşındaki kızını uyuturken kendisinin yorgun olduğunu söyleyip tansiyon ilacından içip yatak odasına yatmaya gittiği, daha sonra eşinin maktule seslenip tepki vermemesi ve nefes almaması üzerine eşi tarafından 112 ambulansının çağrılıp gelene kadar suni teneffüs yapıldığı ve eşinin müdahalesi sonrası istifra ettiği, gelen ambulansla Tıp Fakültesine kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı tespit edilmiştir. Kesin ölüm sebebi otopsi sonucu belli olacak olup, tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : SARICAPAŞA MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : DOLANDIRICILIK
Müşteki          : C.G,,
Olay Özeti      : Müşteki, sahibinden.com isimli internet sitesinde gördüğü satılık bilgisayar için whatsapp uygulamasından görüştüğü B,, isimli şahsın verdiği İBAN numarasına 2800-TL para yatırdığını, kargonun gelmediğini, şahsın kendisini engellediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : FATİH MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : EVDEN HIRSIZLIK
Müşteki          : H.D,,,
Olay Özeti      : Müşteki, yanında ikamet eden annesinin Ümran Akkan Caddesindeki 1.kattaki ikametine kontrol ve çiçekleri sulamak için gittiğinde anahtarla açtığı çelik kapının emniyet mandalının takılı olduğunu, tornavida yardımıyla mandalı açıp içeri girdiğinde içerisinin dağınık, kilitli olan bir odanın kilit kısmının kırılmış, kasadaki 5000-TL nakit, altın küpe, zincir ve günlük kullandığı el çantasındaki 200-300 lira civarında nakit paranın çalındığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : ÇAVUŞBEY MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : DOLANDIRICILIK
Müşteki          : İ.G.
Olay Özeti      : Müşteki, 2019 Aralık ayının son günü tanıdığı bir bayanın evine gidip fal baktırdığını, erkek arkadaşının evden ayrılması ile ilgili sorunlarını anlattığını, bu bayanın 1.500,00-TL karşılığında büyü yapıp erkek arkadaşını geri döndüreceği sözünü verdiğini, ama erkek arkadaşının bu zamana kadar geri dönmediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüphelinin tespiti çalışmaları devam etmektedir.
 
İL MERKEZ – BOSNA KÖYÜNDE EVDEN HIRSIZLIK:
Edirne-Merkez Bosna Köyünde, bulunan çiftlik evinde hırsızlık olduğu yönünde ihbar alınarak olay yerine gidilmiştir. Yapılan araştırmada L.A. isimli sahsın alınan beyanında evin sahibi olan arkadaşı C.E. isimli sahsın yurt dışında olduğu için çiftliğin bakımlarını yaptığını, çiftliği kontrol etmek için geldiğinde bahçeden üç sahsın koşarak kaçtığını, evin içerisinde bulunan kiler bölümünde yaptığı kontrollerde (3) adet motorlu testere ve (20) adet oltanın olmadığını bildirmiştir. Çiftlik evinde bulunan kameraların çalışmadığı tespit edilmiş, ayrıca Olay Yeri İnceleme Timi tarafından gerekli inceleme ve araştırma yapılmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmış olup, Edirne Il J.K.lığı JASAT timi ile birlikte fail ya da faillerin tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalara başlanmıştır.
 
İL MERKEZ – TAYAKADIN KÖYÜNDE KAZAEN YANGIN:
Edirne-Merkez-Tayakadın Köyünde, M.K. isimli şahsın kömürlüğünde yangın meydana geldiği ihbarı üzerine olay yerine gidilmiştir. Meydana gelen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş, meydana gelen yangında kömürlük içerisinde bulunan (1) ton odunun yandığı tespit edilmiştir. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma yoktur. Maddi zararın yaklaşık (1.000) TL olduğu tespit edilmiştir. Olay Yeri İncele Timi Tarafından gerekli inceleme ve araştırma yapılmıştır. Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlanmıştır.
 
Suç Yeri          : TALATPAŞA MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : KASTEN YARALAMA - HAKARET
Müşteki          : B.Ö.
Şüpheli            : B.A.
Olay Özeti      : Müşteki, kızına icra borçları geldiğini araştırdıklarında bir aydır ayrı yaşadığı şüphelinin kızının üzerine işyeri açtığını, icraların bu işyerleri sebebiyle geldiğini öğrenip, Eski İstanbul Caddesinde ismini bilmediği 2. El Eşya Dükkanına şüpheliyle konuşmaya gittiğinde, hakaret edip, saçından tutup sürükleyerek tekme ve tokatla vurduğunu, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüphelinin temini çalışmaları devam etmektedir.
 
UZUNKÖPRÜ/EDİRNE
Suç Nevi         : DİĞER KAZALAR
Mağdur           : N.A.
Müşteki          : O.A.
Şüpheli            : B.A.
Olay Özeti      : Uzunköprü Devlet Hastanesine 2 yaşlarındaki mağdurun ikametlerinde çamaşır suyu içtiği şüphesiyle ailesi tarafından getirildiği, tedavisinin devam ettiği görevlilerce bildirilmiştir. C.Savcısı talimatıyla mağdurun annesinin şüpheli, babasının müşteki ifadeleri alınıp, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI