EDİRNE’DE KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI?

EDİRNE’DE KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI?

EDİRNE’DE KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI?

EDİRNE’DE KAÇ ÖĞRETMENE AŞI YAPILDI?
16 Şubat 2021 - 08:15

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, köylerde bugün yüz yüze eğitime başlandığını belirterek, “Kamuoyunun bu süreçte kaç öğretmenin aşılandığını, kaç dersliğin yapıldığını, sınıflarda kaç öğrencinin bulunacağını, alınan güvenlik tedbirlerini ve temizlik personelin yeterli olup olmadığını bilmeye hakkı var.”açıklamasında bulundu.
Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “ Yüz yüze eğitim kademeli olarak köy okullarından başlanıyor.
Kaç öğretmene aşı yapıldı? Pandemiye karşı güvenlik tedbirleri alınarak ve uygun koşullar sağlanarak yüz yüze eğitim ve öğretime tüm okullarda başlaması elzemdir.
Yüz yüze eğitime başlamak için öğretmenlerimizin ve okullarda çalışan tüm personelin aşılanmış ;  Bilim kurulunun açıkladığı gibi sınıf mevcutlarının 15 kişiye düşürülmüş, öğretmen açığının kapatılmış, sağlık ve temizlik personeli ihtiyacının karşılanmış olması gerekirdi.
Okulların yüz yüze eğitim ve öğretime geçmesinin ön koşullarından biri öğretmenlerin ve çalışan personelin aşılanmış olmasıdır. Ancak okulların yüz yüze eğitime başladığı bu gün itibariyle öğretmenlerin ve diğer okul personelinin aşılanmadığını biliyoruz.
Okulların açılmasının bir diğer ön koşulu Bilim Kurulunun açıkladığı mesafenin sağlanması için sınıf mevcutlarının 15’e düşürülmesidir.
Derslik sayısında bir artış olmadığına göre sınıf mevcutları 15 öğrenciye nasıl düşürülecek?
Köy okulları yüz yüze eğitim ve öğretime başladığına göre taşımalı eğitim nedeniyle kapatılan 20 bin köy okulunun da açılması gerekirdi.
20 bin köy okulu bu koşullarda açılmayacaksa ne zaman açılacak?
Kapısına kilit vurulan köy okullarından kaç tanesinde bu gün yüz yüze eğitim ve öğretime başlandı.
Yüz yüze eğitim öğretim başlamadan önce güvenlik koşullarının da uygun hale getirilmesi gerekirdi.
Okullarda hijyenik ortamın sağlanması için yeterli sayıda temizlik ve sağlık personeli alındı mı? Bu konuda bilgi sahibi değiliz.
Kamuoyunun bu süreçte kaç öğretmenin aşılandığını, kaç dersliğin yapıldığını, sınıflarda kaç öğrencinin bulunacağını, alınan güvenlik tedbirlerini ve temizlik personelin yeterli olup olmadığını bilmeye hakkı var.
Milli Eğitim Bakanlığının görev ve sorumluluğu okulların açılış tarihini açıklamaktan ibaret değildir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
MERİÇ NEHRİ’NE DÜŞTÜ, SON ANDA KURTARILDI
İBA,
İBA, "KONGRELER İLE BAĞLANTILI BİR TANE BİLE VAKA YOK"