EDİRNE’DE ‘KIRMIZI ALARM’

EDİRNE’DE ‘KIRMIZI ALARM’

EDİRNE’DE ‘KIRMIZI ALARM’

EDİRNE’DE ‘KIRMIZI ALARM’
26 Kasım 2020 - 23:36
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de son günlerde yüzde 50 ile yüzde 100 arası vaka artışı yaşandığını açıkladı.  Ülke genelinde vaka sayısında artış yaşandığını açıklayan Bakan Koca, Edirne'nin vaka artış sayısında Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.
AA’nın haberine göre; Koronavirüs vaka sayılarının son haftada yükseldiği Edirne'de artışın yoğun olarak ev hanımları arasında görülmesi,  kentte tedbirlere rağmen bazı kadınlar arasında "altın günü ve ev ziyaretleri"nin sürdürüldüğünü akıllara getiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısında, vaka sayılarının son haftada artış gösteren iller arasında Edirne'yi de saydı. Edirne Valiliğinin yoğun dezenfekte çalışmaları ve denetimlerine rağmen kurallara uymayanların ve maske takmayanların olduğu görülüyor.  Kentte sık sık misafirlik ve ziyaretlerden uzak durulması yönünde anonslar yapılıyor.
ALTUN DİKKAT ÇEKMİŞTİ
Gazetemiz muhabiri İpek Hatipoğulları’nın derledi haberde geçen hafta Edirne’deki vaka sayıları hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Tabipler Odası Başkanı Dr.Gürcan Altun’un açıklamasına da yer verildi. Altun, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’de vaka artışlarının Türkiye ortalamasının iki katı olduğunu ve Kovid-19 testi pozitif çıkan gebe ve çocuk sayısında Edirne’de ciddi artış yaşandığına dikkat çekmişti.
HES UYGULAMASI DURUMU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ
Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında paylaşılan veriler, Türkiye ortalamasının üzerinde vaka artışının görüldüğü Edirne’nin durumunu gözler önüne serdi. HES uygulamasından 15 gün arayla alınan görüntüler korona virüste vaka artışlarının yaşandığı dikkat çekti. 15 gün önce diğer renklerin de görülebildiği haritada şimdilerde ‘yüksek risk’i temsil eden kırmızı renk yoğunluğu dikkat çekiyor. Şehir, uygulamadan bakıldığında adeta kırmızı alarm veriyor. Her geçen gün artan vaka sayılarına karşı kent genelinde denetimler de artırıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA