EDİRNE’DE KIRMIZI ALARM

EDİRNE'DE KIRMIZI ALARM

EDİRNE'DE KIRMIZI ALARM

EDİRNE'DE KIRMIZI ALARM
12 Ocak 2022 - 11:16

Korona virüs vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il arasında yer alan Edirne’de, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında düşük riskli sayılabilecek tek yerin mezarlıklar olması dikkat çekti. Edirne’de ortalama günlük vaka sayısı 192’den 250’ye yükseldi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı rakamlara göre Edirne, 100 binde 428,44 vaka sayısı ile korona virüs vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il arasında yer aldı.  Korkutan vaka artışının yaşandığı Edirne’de, geçen hafta 1343 olan haftalık vaka sayısı bu hafta 1748’e yükseldi. Ortalama günlük vaka sayısı da 192’den 250’ye yükseldi.
EN GÜVENİLİR YER KENT MEZARLIĞI
Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının haritasına bakıldığında ise neredeyse düşük riski ifade eden yeşil bölge kalmadı. Şehirdeki korona virüs riski düşük olan tek alanın mezarlıklar olması dikkat çekti. Edirne’de gezmek isteyenlerin gidebileceği düşük riskli tek yer mezarlıklar.
AŞILAMA ORANI TÜRKİYE’NİN ÜZERİNDE
Vaka sayılarının arttığı Edirne’de, aynı zamanda aşılanma oranı da artıyor.  Aşılanma oranında Edirne yüzde 83,9 ile en az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfusa oranla Türkiye ortalamasının üzerinde yer alıyor.  Edirne’de vatandaşlar, korona virüs aşısı olmak için aşı merkezlerinde yoğunluk oluşturuyor. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde bulunan aşılama alanında vatandaşların yoğunluk oluşturduğu gözlemlendi. CANAN KAYA
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ OLMALI
KÖYLERDE YANGINA ERKEN MÜDAHALE İÇİN 3 TONLUK SU TANKERLERİ...
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR
SAZLIDERE VE GÖKÇETEPE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR