EDİRNE’DE KUAFÖRLERİN TAMAMININ KOVİD-19...

EDİRNE’DE KUAFÖRLERİN TAMAMININ KOVİD-19 TESTİ NEGATİF ÇIKTI

EDİRNE’DE KUAFÖRLERİN TAMAMININ KOVİD-19 TESTİ NEGATİF ÇIKTI

EDİRNE’DE KUAFÖRLERİN TAMAMININ KOVİD-19 TESTİ NEGATİF ÇIKTI
22 Mayıs 2020 - 05:52

Edirne’de korona virüs tedbirleri kapsamında 50 gündür kapalı kaldıktan sonra 11 Mayıs’ta tekrar hizmet vermeye başlayan kuaför, berber ve güzellik salonları çalışanlarına yapılan Kovid-19 testi negatif çıktı.
Edirne halkı rahat rahat berberlere kuaförlere gidebilir diyen Berberler ve Kuaförle Odası Başkanı Selçuk Gül,“Edirne’de yaklaşık 400 berber, kuaför, güzellik salonu üyemiz bulunuyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bütün üyelerimize Kovid-19 testi yapılıyor. Şu ana kadar bize en ufak olumsuz bir sonuç yansımadı. Edirne halkı rahat rahat berberlere kuaförlere gidebilirler” dedi.
SAĞLIK İÇİN HER ŞEY TEK KULLANIMLIK
Berber, kuaför ve güzellik salonlarının maliyetlerinin arttığına da dikkat çeken Gül: “Bu süreçte berber ve kuaförler son derece tedbirli çalışıyor. Bütün önlemlerini almış vaziyette işlerini gayet iyi bir şekilde yapıyor. Tabi bunun maliyet yükü de arttı. Bütün üyelerimiz tam teşekküllü hizmet vermeye devam ediyor. Şu anda maliyetlerin artmasının sebebi bütün verdikleri hizmetlerde tek kullanımlık ürün kullanıyorlar. Şu anda randevu ile çalışıyorlar. Gelen her müşterinin de isim ve adres bilgileri alınıyor. Olası bir vakaya karşı o gün hangi kuaförde hizmet aldıysa hızlı bir şekilde tedbirini alacak.   Şu ana kadar Edirne’de hiçbir berber ve kuaförümüzde hiçbir olumsuz bir şey gelmedi. Buradan Edirne halkına sesleniyorum. Gönül rahatlığıyla berberlerden kuaförlerden hizmet alabilirler” diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRETMENLER ANT İÇTİ
ÖĞRETMENLER ANT İÇTİ
ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ
ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ