EDİRNE’DE PES DEDİRTEN OLAYLAR

EDİRNE'DE PES DEDİRTEN OLAYLAR

EDİRNE'DE PES DEDİRTEN OLAYLAR

EDİRNE'DE PES DEDİRTEN OLAYLAR
11 Şubat 2020 - 00:01

EDİRNE’DE ASAYİŞ OLAYLARI
 
Edirne’de, öğrencilerin okula biber gazı sıkması sonucu öğretmen ve öğrenci gazdan etkilendi, hesabına 100 bin TL para yatan şahıstan haber alamayan ailesi kayıp başvurusunda bulundu, doktora sinirlendiği içi ‘denyo’ diyen kişi gözaltına alındı, boşandığı eşini evinde darp eden cani eski koca tutuklandı, Yunanistan’ın döverek Meriç Nehrine attığı mülteci şahsın cesedi Elçili köyü yakınlarında bulundu ve tırın kasasından düşen 61 yaşındaki şoför hayatını kaybetti. İşte tüm yaşanan olaylar son günlerde Edirne’de gerçekleşti.
 
İL MERKEZ – ELÇİLİ KÖYÜNDE SUDA BOĞULMA:
Edirne-Merkez-Elçili Köyünde, Saçlımüsellim Hudut Bölüğü personeli tarafından 1. Derece Askeri Yasak Bölge içerisinde göçmen olduğu değerlendirilen (1) ölü erkek cesedi ile (1) yaralı erkek şahıs olduğu bildirilmiştir. Olay yerine gidilerek yapılan araştırmada ölen şahsın Yunanistan Ülkesinden deport edildikleri esnada suda boğulduğu değerlendirilmektedir. Yaralı şahıs Uzunköprü Devlet Hastanesine kaldırılmış olup, şahsın Hipotermi geçirdiği ve herhangi bir yaralanma olmadığı bildirilmiştir. Olay Yeri İnceleme Timi tarafından gerekli inceleme ve araştırma yapılmıştır. Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, ceset kesin ölüm nedeninin tespiti için Edirne Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir.
 
İL MERKEZ – KOCASİNAN MAHALLESİNDE ŞÜPHELİ ÖLÜM:
Edirne-Merkez-Kocasinan Mahallesinde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 19.00 sıralarında, bir fabrikada  iş kazası geçiren şahsın olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu bilgisi alınmıştır. Olayla ilgili yapılan araştırma neticesinde fabrikada tır şoförü olarak çalışan K.E. (61 Yaşında) isimli şahsın yükleme yapıldığı sırada tırın kasasından düşerek yaralandığı ve sevk edildiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybettiği, yapılan otopsi neticesinde kalp krizinden dolayı vefat ettiği anlaşılmıştır
 
İPSALA – İBRİKTEPE KÖYÜNDE EVDEN HIRSIZLIK:
Edirne-İpsala-İbriktepe Köyünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 23.00 sıralarında, S.T. isimli şahıs müracaat ederek, 06.02.2020 günü saat 19.30 sıralarında evden ayrıldığını ve 07 Şubat 2020 günü saat 21.30 sıralarında eve geldiğinde, evin mutfak penceresinin zorlanarak açılmış olduğunu, evdeki eşyaların dağıtıldığını ve maddi değeri (4.000) TL olan (2) adet altın küpe ve (1) adet altın kolyenin çalındığını beyan ederek şikâyetçi olmuştur. Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanılmış olup, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması çalışmaları devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : ÇAVUŞBEY MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : UYUŞTURUCU MADDE İMAL VE TİCARETİ – UYUŞTURUCU BULUNNDURMAK
 
Şüpheli            : A.S,,  S.O,, M.Ö,,,
 
Olay Özeti      : Narkotik ve Asayiş ekiplerinin yaptığı ortak çalışmalarda durdurulan araç bulunan A.S ve S.O. isimli şahıslardan bir miktar toz esrar olduğu değerlendirilen madde elde edilmiş, şahıslar bu maddeyi şüpheli M.Ö.’den aldıklarını beyan etmeleri üzerine M.Ö.’nün ikametinde yapılan aramada suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.
 
 
Suç Yeri          : ŞÜKRÜPAŞA MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : KASTEN YARALAMA
 
Müşteki          : Ç.T.U.
Şüpheli            : A.E.E.,B.Ç.
 
Olay Özeti      : Serhat İMKB Anadolu Meslek Teknik Lisesinde okuyan şüphelilerin okulun tuvaletinde çarşıda ismini hatırlamadıkları bir dükkandan aldıkları biber gazını tavana doğru sıkıp oradan ayrıldıkları ve bu olayın sonunda okulda görevli müşteki öğretmen ve 9. sınıfta öğrenim gören K.Ö. isimli şahsın gazdan etkilenip tedavilerine başlandığı bildirilmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
 
Suç Yeri          : KOCA SİNAN MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : HAKARET
 
Şüpheli            : C.Ç.
 
Olay Özeti      : Şüpheli, T.Ü.T. Fakültesi hastanesinde tedavi gören annesi şüpheliye verilecek ilaçlarla ilgili odasına konuşmak için gittiği Dr. M.İ.Ö.’ in kendisine odamda hastalarım var bekle biraz dediğini, bunun üzerine kendisinin de "bizimkisi hasta değil mi" deyip dönüp giderken "denyo" diyerek kendi kendine tam olarak hatırlamadığı küfür ettiğini, hastasıyla da ilgilenmediği için şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat devam e etmektedir.
 
Suç Yeri          : NİŞANCIPAŞA MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : KASTEN YARALAMA - TEHDİT - HAKARET
 
Müşteki          : M.B,,,
Şüpheli            : T.B,,,
 
Olay Özeti      : Müşteki, gece uyurken kapı zilinin çalmasıyla uyanıp kapıyı açtığında hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eski eşi şüpheliyi alkollü vaziyette kapıda beklediğini gördüğünü ve kendisine tehdit ve hakarette bulunup iterek içeri girip kendisini darp ettiğini, odaya kendini kilitleyip Polis çağırdığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüpheli mevcutlu olarak sevk edildiği Adli Makamlarca TUTUKLANMIŞTIR.
 
 
Suç Tarihi       : 06.02.2020 14:00
Suç Yeri          : ABDURRAHMAN MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : DOLANDIRICILIK
 
Müşteki          : H.G.
 
Olay Özeti      : Müşteki, İnstagram sitesi üzerinden bir mimarlık şirketinin iş ilanını görüp telefonla şahıslarla iletişimi geçtiğini, kendisine bir sertifikasının eksik olduğunu ve bu sertifikayı 500 TL karşılığında ayarlayabileceklerini söylediklerini ve şahısların söylediği hesaba 500 TL yatırdığını ancak bir daha bu şahıslara ulaşamadığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : YILDIRIM HACI SARRAF MAH. EDİRNE
Suç Nevi         : KAYIP ŞAHIS
 
Müşteki          : G.G,,,
Kayıp Şahıs     : H.İ.G,,,
 
Olay Özeti      : Müşteki, eşini bir gün önce akşam ezanı vakti dışarı çıkıp kahveye gittiğini, yarım saat sonra telefonla arayıp parasının yattığını ve çekip eve geleceğini söylediğini, eve gelmemesi üzerine aradığında kendisine ulaşamadığını, bildiği kadarıyla eşine 100.000,00-TL para yattığını, eşinin hayatından endişe ettiğini, bulunmasını istediğini beyan etmiştir. Tahkikat devam etmektedir.
 
Suç Yeri          : GAZİÖMERBEY MAH. ENEZ/EDİRNE
Suç Nevi         : 2863 SKM KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUMA KANUNU
 
Şüpheli            : C.K.,   E.Ö.,   Ş.S.,   M.S.,   İ.B.,   O.Y.,   M.D.,   M.P.
 
Olay Özeti      : İlçe ekibinin kaçak kazı yapılan Gaziömerbey Mah. Kral Kızı Bazilikası mevkiinde kontrollerde elinde kürek tarzı aletlerle görülen şahıslar yakalanmış, yine etrafta yapılan araştırmada başka şahısların bulunduğu, büyük bir taşın etrafında yeni izinsiz kazı yapıldığı tespit edilmiştir. Çalılar arasına saklanmış kazma, kürek, çapa vb. aletler bulunarak muhafaza altına alınmıştır. C.Savcısı talimatıyla şüpheliler ifadeleri alınıp salıverilmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilmiştir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN