EDİRNE’DE TÖS İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

EDİRNE’DE TÖS İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

EDİRNE’DE TÖS İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

EDİRNE’DE TÖS İL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI
06 Eylül 2021 - 09:07

Edirne Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) İl Temsilciliği’nin açılışı Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesinde düzenlenen basın toplantısı ile gerçekleşti.
Kamu emekçilerinin Türkiye’deki ilk sendikası olan, 1965-1971 yılları arasında verdiği mücadele ile döneme damgasını vuran TÖS’ün mirasına sahip çıktıklarını ve çıkacaklarını yaptığını konuşmasının söyleyen Edirne Türkiye Öğretmenler Sendikası Kurucu İl Başkanı Celil Özcan; “tüm işkolu çalışanlarımızı; daha demokratik, daha şeffaf, daha özgürlükçü bir sendikal anlayışın çatısı altında emek ve demokrasi mücadelesi vermeye çağırıyoruz” dedi.
TÖS Genel Sekreteri Muhittin Gül, sendika üyeleri ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin de katıldığı açılış etkinliğinde Kurucu İl Başkanı Celil Özcan, Tüm Öğretmenler Sendikası’nın kuruluş bildirgesini okudu. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerinin toplumda yaygınlaşması ve içselleştirilmesi için bir mücadeleye ihtiyaç var. Bu da Türkiye Öğretmenler Sendikasında olduğunun altını çizen Özcan; “Bizler; yüz yıllık öğretmen hareketinin mirasının nasıl tüketildiğinin bilincinde olarak, tüm işkolu çalışanlarımızı; daha demokratik, daha şeffaf, daha özgürlükçü bir sendikal anlayışın çatısı altında emek ve demokrasi mücadelesi vermeye çağırıyoruz. Bugün yeniden açtığımız TÖS bayrağı bu mücadelenin umut çatısıdır. Bu çatı altında tüm eğitim emekçilerinin yer alacağından,  bu mücadelenin yüreklerinde ve bilinçlerinde karşılık bulacağından kuşkumuz yoktur.
TÖS olarak, Kamu emekçilerinin Türkiye’de ilk sendikası olan, 1965-1971 yılları arasında verdiği mücadele ile döneme damgasını vuran TÖS’ün mirasına sahip çıktığımızı beyan ediyoruz. Bu bağlamda kamu emekçilerinin içersinde bulunduğu sorunların çözümünde ve haklı mücadelemizde öncü rol oynamak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir
Öğretmenlerin yok sayıldığı bir dönemde; inadına öğretmen sendikası, inadına devrim sloganıyla alana iniyoruz. Türkiye emek mücadelesine yeni bir kilometre taşı yerleştirdiğimizin farkındayız. Çünkü biz farklılıkların farkındayız. Dili, dini, ırkı, rengi ve tercihleri ne olursa olsun, ülkemizin geleceğinin mimarları tüm öğretmenleri bizimle omuz omuza olmaya davet ediyoruz. Ve inanıyoruz ki TÖS Türkiye öğretmen hareketinde değişimin adı olacaktır” dedi.
Tüm Öğretmenler Sendikası’nın kurucu il başkanlığını Celil Özcan, İl Sekreteri Nuriye Ersan,İl Saymanı Gökay Bilgin, İl Örgütlenme Sekreteri Osman Bulut, İl Hukuk ve Basın Sekreterliğini ise Ertan Çekiç sürdürecek. Basın açıklamasının ardından sendika üyelerine rozetleri takıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI