EDİRNE’ DERİN’İ KURTARALIM

EDİRNE’ DERİN’İ KURTARALIM

EDİRNE’ DERİN’İ KURTARALIM

EDİRNE’ DERİN’İ KURTARALIM
24 Kasım 2021 - 10:39

SMA hastalığıyla yaşam mücadelesi veren Edirneli Derin bebek, tedavisine ulaşabilmesi için vatandaşlardan yardım bekliyor.  ‘BUGÜN GÜNLERDEN 10 TL’ kampanyasıyla cep telefonlarınızdan göndereceğiniz 10 TL’lik bağış, Derin’in nefes almasını sağlayacak. TURKCELL kullanıcıları DERİN yazıp 2259’a gönderelim, 10 TL’lik bağış ile Derin’e umut olalım.
Edirne’de SMA hastalığıyla savaşan Derin bebeğin nefes alabilmesi için yurt dışında yapılan tedaviye ulaşabilmesi gerekiyor. Derin bebeğin ailesi Özge ve Ahmet çifti, Edirnelilerden kampanyaya destekte bulunmalarını istedi.
Derin bebeğin kampanyasının Edirne Valiliği’nin onayıyla gerçekleştirildiğini belirten aile, Derin bebeğin yurtdışında bulunan ilaca kavuşmasını istediklerini söyledi. Bu hayatta tek isteklerinin Derin bebeğin evinde sağlıkla yaşaması olduğunu anlatan aile, herkesin yardımda bulunabilmesi için bugün günlerden 10 TL kampanyası gerçekleştirdiklerini de açıkladı.
Tek mesajla Derin’e umut olmanın çok kolay olduğunu ifade eden aile, cep telefonlarının mesaj bölümüne büyük harflerle DERİN yazıp 2259’a gönderildiğinde 10 TL karşılığında bağışta bulunulabileceğini kaydetti. Kısa mesaj uygulamasının şimdilik sadece TURKCELL için geçerli olduğunu söyleyen aile Edirne Valiliğinin izniyle oluşturulan bağış hesabına yardımda bulunabileceğine de değindi.
AKBANK üzerinden AHMET DEMİR adına TR76 0004 6001 2088 8000 2692 22 numaralı IBAN’a DERİN yazarak bağışta bulunabileceğini açıklayan aile, ‘Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1’ hastalığına yakalanan ve aylardır bu hastalıkla pençeleşen biricik kızları Derin bebeğin iyileşebilmesi için Amerika’da 2 yaşına kadar uygulanan ‘gen’ tedavisine başlaması gerektiğini söylediler.
ABD'de uygulanan ve yüksek başarı oranına sahip olduğu bildirilen 2,2 Milyon Euro’luk tedavi ücretini karşılamak için çaba gösteren Özge ve Ahmet çifti, maddi destek sağlamak amacıyla "Derine Umut Ol” adlı İnstagram hesabından bağış gecesi gerçekleştiriyor.
Tedavi için zamanı daralan Derin bebeğin ailesi, zamana karşı verdikleri savaşı Edirne Gazetesine anlattı. “Hastalığın yarını değil 1 saniyesi bile yok” diyen anne Özge Demir,  paranın toplanması için destek beklediklerini söyledi. Baba Ahmet Demir de, “Bugün nefes alan bir bebeğin yarını yok. 1 dakika sonra ne olacağını bilemiyoruz.” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI