EDİRNE GÜNE BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDI

EDİRNE GÜNE BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDI

EDİRNE GÜNE BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDI

EDİRNE GÜNE BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDI
28 Ocak 2021 - 00:27

Edirne'de gece saatlerinden itibaren devam eden kar yağışı kent merkezini beyaza bürüdü. Kar yağışı Lalapaşa’nın Balkan köylerinde çok daha fazla etkili oldu.
Edirne'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı gidererek etkisini artırdı. Özellikle Kapıkule ve Hamzabeyli Gümrük Kapılarının bulunduğu bölgede yer yer yoğun kar birikintileri oluştu. Karayolları ekipleri sürdürdükleri çalışmalarla yolların kapanmasının önüne geçti. Kar yağışı kent merkezinde zaman zaman etkili olsa da gecenin ilerleyen saatlerinde yerini hafif kar yağışına bıraktı. Kar yağışıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı Edirne'de her yer beyaz büründü. Kent merkezinde zaman zaman aralıklarla yağan hafif kar yağışının öğle saatlerinden itibaren bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor.
HAMZABEYLİ’DE ETKİLİ OLDU
Lalapaşa ilçesine bağlı Balkanlara sınır olan Hamzabeyli köyünde etkili olan şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Lalapaşa ilçesine bağlı Hamzabeyli köyünde hava sıcaklığının sıfırın altında eksi 1 dereceye düşmesiyle birlikte gece başlayan kar yağışı sabahın erken saatlerinde etkisini artırdı. Her yerin tamamen beyaza büründüğü köyde kar kalınlığı bazı bölgelerde çizme boyuna yaklaştı. Araçların ilerlemekte güçlük çektiği köyde ulaşım traktörlerle sağlandı. Ayrıca birçok evin çatısında buz ve kar sarkıtları da oluştu.
İMDATLARINA VALİ CANALP YETİŞTİ
Lalapaşa’nın Küçünlü ve Hacılar köyü arasında kara saplanan ekmek dağıtım arabasının imdadına Edirne Valisi Ekrem Canalp yetişti. Makam aracından inen Canalp, aracı iterek kurtarılmasına yardımcı oldu. Lalapaşa’nın Hacılar Köy muhtarlığında kürekle kar temizleme çalışması da yapan Vali Canalp, “Millete hizmet için yola çıkanlar, asla yorulmaz. Bize de, muhtarımızın gayretine ve çabasına ortak olmak düşer dedik" ifadelerine yer verdi.
Sağlık hizmetlerinin aksamaması için var gücüyle çalışan UMKE ekiplerini de köy yolunda gören Vali Canalp bir kez daha makam aracından inerek hemen ekiplerin yanına gitti ve üstün gayretlerinden dolayı personele teşekkür etti. Vali Canalp, ailesiyle birlikte yolda gördüğü çocuğa da hediye vererek yüzünü güldürdü.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU