EDİRNE HALKI İHANETİ AFFETMEZ

EDİRNE HALKI İHANETİ AFFETMEZ

EDİRNE HALKI İHANETİ AFFETMEZ

EDİRNE HALKI İHANETİ AFFETMEZ
28 Mart 2019 - 08:10

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, dün basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Açıklamalarda bulunan Başkan Gürkan şu ifadelere yer verdi, “Anketlerin tadı kaçtı, şöyle tadı kaçtı. Biz anket yaptırdık yaptırıyoruz bunları da açıkladık. Olmayan şirketlerde, olmayan anketörleri anket yapıyorlar anket açıklıyorlar. 2009-2014 seçimlerinde yaşadık bunları. O zaman DSP’nin adayı olan arkadaş bir anket şirketine 80 bin lira gibi bir para vererek paylaşım yaptırmıştı şu parti şu kadar diye. 2014 çok güzel büyük bir afiş vardı Edirne’de ‘EDİRNE HALKI İHANETİ AFFETMEZ’ diye bence doğru.
Dünyada herkesi kandırmaya çalışabilirsiniz kişiliğinize karakterinize kalmış bir şeydir. Ama artık teknoloji birilerinin tekelinde kalmış bir şey değil herkes teknolojiyi kullanmasını biliyor. Bakın siz IP adreslerini yakalamışsınız, bir gazetenin anketine internet ortamında farklı IP’lerden uluslar arası IP’lerden yüklemeler yapılıyor, bunu çok sık yaşıyoruz.
Biz Edirne’yi biliyoruz kendimizi de biliyoruz, o anketlerin çoğunu görüyoruz. Rakamlara bakıyorum, sahaya bakıyorum, halka bakıyorum onunla o anket sonucu örtüşmüyor. Bahsettiğiniz arkadaş geçen seçimde de 45 bin oy alıyordu,9 bin 500 oy aldı mağdurları oynadı. Asıl anket pazar günü göreceğiz.
Bizim burada ki rakibimiz Adalet ve Kalkınma Partisi biz onunla yarışıyoruz.  Bazıları da Cumhuriyet Halk Partililerin ve İyi Partililerin kafasında bir algı oluşturarak oyları bölerek aradan AK Partiyi çıkartmaya çalışıyorlar. Şuaraya oy verirseniz şu olur bu olur gibi, birliği dirliği huzuru kendinin yaşam tarzını, çocuklarının adil bir ülkede ve şehirde yaşama arzularını kişisel öfke ve hırslarına alet etmeyecektir. Edirneli insanlar sağduyulu akılı demokrat insanlardır. Pazar günü oylarını kullanacaklar oylarını kullanırken de, mevcut iktidara ülkeyi bu kadar geçim derdine sokan, adaletle ilgili bütün kafalarda soru işaretleri oluşturan mevcut iktidara gereken ‘kırmızı’ kartı göstereceklerine yürekten inanıyorum.
Birilerine yama olmaya çalışan, birilerine ön açmaya çalışan, yamaklık yapanlara gerekli cevabı Edirne halkı sandıkta verecektir. Bu Edirne’nin son 5 yıllık dönemde çok şeyi göze alarak siyasetin dışında hizmet ve görev yaptığıma inanıyorum. Birilerinin 20 yıl oturup yapmadığı çöplüğü çevre yolunu yaptık, atık su arıtmayı yapıyoruz, birilerinin 20 yıl oturup binlerce kez yanından geçip baktı ama yapmadığı Elektrik fabrikasını yaptık. Bakıp geçtiği o yaşlıların bakımlarını yaptık, kadın merkezlerini yaptık. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesini yaptık. Engelli yaşam merkezini yaptık ve orada birçok çocuğumuzun doğum günlerini kutladık. Birilerinin hiç cesaret etmediği seçime 1 buçuk ay kala alt yapı çalışmasına başladık.
Şunu da yapabilirdik, birilerinin uzun yıllardır yaptığı gibi biraz asfalt, biraz kaldırım biraz çiçekle oylama ve hoş görünme çalışması da ya yapabilirdim, ama ona tenezzül etmedim. Ben halkıma hiç yalan söylemedim söylemeyeceğim de bundan sonra.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
1 MİLYON EURO’LUK AB PROJESİ
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR
ÜRETİCİ TARLADAN KAÇIYOR