EDİRNE’NİN SINIR KÖYLERİ, DÜZENSİZ...

EDİRNE’NİN SINIR KÖYLERİ, DÜZENSİZ GÖÇMENLERLE DOLMAYA BAŞLADI

EDİRNE’NİN SINIR KÖYLERİ, DÜZENSİZ GÖÇMENLERLE DOLMAYA BAŞLADI

EDİRNE’NİN SINIR KÖYLERİ, DÜZENSİZ GÖÇMENLERLE DOLMAYA BAŞLADI
05 Mayıs 2021 - 22:37

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Meriç Nehri kıyısına sınır olan köylerimizde göçmenler tarlalara, bahçelere zarar veriyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm vatandaşlar evlerde iken, sokaklar düzensiz göçmenlerle dolmaya başladı.”dedi.
 
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu AKP’nin yanlış ve zararlı mülteci politikaları nedeniyle başta İpsala olmak üzere sınıra yakın yaşayan vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.
Sınıra gelen kaçak göçmenlerin ciddi bir güvenlik sorunu oluşturduğunu ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Geçen yıl ‘kapıları açtık isteyen Avrupa’ya geçsin’ diyenler bugün sınıra yığılan, buralarda yaşayan vatandaşlarımızda ciddi tedirginlik yaratan göçmenler konusunda çare bulsunlar. AKP herhangi bir konuda olduğu gibi bu konuda da çare üretemez çünkü sorunun ta kendisidir” dedi.
CHP olarak AKP’nin Suriye politikası konusunda baştan beri uyardıklarını, geçen yıl Avrupa’ya mülteciler yoluyla parmak sallamanın sonuç vermeyeceğini belirttiklerini hatırlatan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Baştan sona yanlış bir Suriye politikası neticesinde ülkemiz 4 milyon Suriyeli ile doldu. Bu yetmedi, geçen yıl Avrupa Birliği’ne şantaj yapmak, biraz daha fazla para koparmak için sınır boylarını mültecilerle doldurdular. Her gün büyük sayılarda mültecinin sınırı geçtiğini söyleyip durdular. Sonra baktık ki sayılar doğru değil.
Bu mülteciler perişan bir halde sınır boylarında karşıya geçmeye çalışıyordu. Avrupa’dan gelen baskılarla açık olduğu söylenen sınırlar bir anda tekrar kapandı. O zaman da, şimdi de sınır boylarında yaşayan vatandaşlarımız, hiçbir şeyi olmayan bu insanlara karşı ellerinden gelen yardımı yaptılar. Ekmeklerini paylaştılar.Her zamanki gibi AKP’nin yanlışlarının bedelini vatandaşlarımız ödedi.
Aradan geçen bir yıllık zamana rağmen göçmen sorunu devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İpsala’da bir market güpegündüz soyulmaya çalışıldı. Meriç Nehri kıyısına sınır olan köylerimizde göçmenler tarlalara, bahçelere zarar veriyor. İnsanımızın bir yıllık emekleri heba oluyor.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm vatandaşlar evlerde iken, sokaklar düzensiz göçmenlerle dolmaya başladı.
Vatandaşımız tedirgin. Bu işte sorumluluğu olanların hatalarından dönmeleri, sorumluluklarını yerine getirip, sorunu çözmeleri gerekir. “Şahsım Hükümeti”nin ülkemizi yolgeçen hanına çevirmesi kabul edilemez.”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇALIŞMALAR 3 YILDA TAMAMLANACAK, ARAZİLER MODERN SULAMAYA KAVUŞACAK
ÇALIŞMALAR 3 YILDA TAMAMLANACAK, ARAZİLER MODERN SULAMAYA...
TARIMDA VERİMİN ARTMASI İÇİN SULAMA PROJELERİ YAPILMALI
TARIMDA VERİMİN ARTMASI İÇİN SULAMA PROJELERİ YAPILMALI