EDİRNE VALİSİ CANALP’İN 10 KASIM MESAJI

EDİRNE VALİSİ CANALP'İN 10 KASIM MESAJI

EDİRNE VALİSİ CANALP'İN 10 KASIM MESAJI

EDİRNE VALİSİ CANALP'İN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım 2021 - 01:04

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Canalp, mesajında, Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığını belirtti.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1'inci Dünya Savaşı'nın ardından topraklarının büyük bölümü işgal edilmiş, ekonomik olarak tükenme noktasına gelmiş bir ülkeyi, Samsun'dan başlattığı istiklal mücadelesi ile yeniden ayağa kaldırdığını anımsatan Canalp, "Türk milleti, yüreğindeki inanç ve Ata'sının verdiği umut ile yediden yetmişe, canı pahasına kurtuluş mücadelesini vermiş ve onun liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuştur." ifadelerini kullandı.
Atatürk'ün kazandığı zaferler ve fikirleriyle büyük bir lider olduğunu aktaran Canalp, şunları kaydetti:
"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda ortaya koyduğu idealler ile başta milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerine ufuk açan bir lider olmuştur.
Milletimiz, Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru hızla ilerlemektedir. Bu hedefe ulaşmak için bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde bugünden daha çok çalışacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz."ANADOLU AJANSI
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI