“EDİRNE’YE ZARAR VERİYOR”

“EDİRNE’YE ZARAR VERİYOR”

“EDİRNE’YE ZARAR VERİYOR”

“EDİRNE’YE ZARAR VERİYOR”
09 Ocak 2019 - 06:08

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, son günlerde tartışma konusu olan “afiş” tartışmaları hakkında görüşlerini gazetemize aktardı. Cingöz yapılan tartışmaların gereksiz olduğunu konunu farklı yönlere çekildiğini ve bu tür tartışmaların Edirne’ye zarar verdiğini belirtti.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bulgarca ve Yunanca yazılı yeni yıl kutlama afişlerini kentin farklı yerlerine astırmıştı. Afişte Edirne isminin “Adrianoupolis” ve “Odrin” olarak yer almasına bazı kişiler tarafından tepki gösterilmişti. Konu hakkında Başkan Gürkan’ın; "Biz bu afişlerde Yunan ve Bulgar turistlere hitap ediyoruz, Türk vatandaşlarına hitap etmiyoruz ki. Edirne'nin tarihsel geçmişini incelesin o aklı evveller. Ben bu mücadeleyi esnafımız için yapıyorum ve bu mücadeleye en çok sahip çıkması gerekende esnafımızdır. Eğer biz bu mücadeleyi yapmıyor olsak Edirne’deki ekonomik krizle Türkiye’deki ekonomik kriz eşdeğerdir” şeklinde açıklamıştı. Başkan Gürkan’ın sözlerinin ardından tartışma konusu hakkında Esnaflarımıza sorular yönelttik. Esnaflarımızın ticari hayatını devam ettirmesi ve geliştirmesi için çalışmalar yürüten Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz’e konu hakkında görüşlerini sorduk. Cingöz konu hakkında bir takım açıklamalar yaparken bazı kişilerin yaptığı gereksiz ve yersiz eleştirilerin Edirne’ye zarar verdiğini belirtti.

 

CİNGÖZ; “EDİRNE’YE ZARAR VERİYOR”

Başkan Cingöz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yapmış olduğu afiş çalışmasını yerinde bir çalışma olduğunu belirtti. Cingöz tartışma konusunun farklı yönlere çekildiğini ve bu durumdan Edirne’nin zarar gördüğünü aktardı. Cingöz; “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan turizme katkı konusunda bir adım daha atarak Bulgar ve Yunan turistlere mesaj yolladı. Güzel bir çalışma olmuş. Hatta bu mesaj Bulgar ve Yunan turistler tarafından sosyal medyadan o kadar çok paylaşılmış ki paylaşım rekoru kırmış. Bazı kişiler de bu afişteki mesajı yanlış yorumlayarak, konuyu farklı bir yere çekiyor. Yayınlanan afişin amacı Bulgar ve Yunan turistlerin yeni yılını kutlamak ve Edirne’ye davet etmek. Bunu neden farklı bir mesele haline getiriyorlar ki? Çok anlamsız ve gereksiz olarak görüyorum. Bir kere Belediye Başkanımızın buradan bir menfaati yok ki. Bu mesajı yayınlamasa da olurdu ama o güzel bir düşünceyle kente veya esnafa bir katkı sağlamak için bir çalışma yapmış. Hangi esnaf bundan rahatsızlık duyar ki? Öyle bir rahatsızlık söz konusu değil tam tersi iyi yaptı. Eğer ki bu konuyu böyle tartışılması hiçbir katkı sağlamaz tam tersi Edirne’ye zarar verir. Bulgar ve Yunan turistler, Edirne gelse de gelmese de Başkan Gürkan bir kazanç sağlamaz. Ancak burada Başkan Gürkan’ın Edirne’ye bir katkı sağlamak istiyor bu apaçık ortada. Oturduğu yerden konuşanlar bu işlerin nasıl yapıldığını anlayamaz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR