EDİRNE’Yİ KÜRSÜDEN KÜRSÜYE TAŞIDILAR

EDİRNE’Yİ KÜRSÜDEN KÜRSÜYE TAŞIDILAR

EDİRNE’Yİ KÜRSÜDEN KÜRSÜYE TAŞIDILAR

EDİRNE’Yİ KÜRSÜDEN KÜRSÜYE TAŞIDILAR
28 Ağustos 2018 - 04:33

Makedonya’da düzenlenen uluslararası katılımlı Yağlı Güreş turnuvalarında Soner Toto, Şamil Doğu Delen, Ufuk Yanık, Veysel Çolak, Abdülbaki Kara aldıkları derecelerle Edirne’nin adını kürsüden kürsüye taşıdı.

 

Ata sporumuz olan Yağlı Güreşte, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da önemli turnuvalar gerçekleştiriliyor. Bu güreş turnuvalarının bir tanesi de Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen Uluslar Arası Yağlı Güreş Turnuvası’na Kosova, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Ülkemizden birçok pehlivan katıldı. İlimizden Edirne Belediyesi adına Soner Toto ve Ufuk Yanık katılırken Abdülbaki Kara ve Veysel Çolak da Şahi Spor adına güreşti. Şahi Spor Kulüp Başkanı Şamil Doğu Delen’in de önceki yıllardan güreşlerini izleyen yöre halkının ricası üzerine Şamil Doğu Delen de kispetini giyip Er Meydanına çıktı. Başpehlivanlık güreşlerinde Ülkemiz Başpehlivanlarından Hasan Zeybek, başpehlivanlıkta birinci olurken Soner Toto İkinci Şamil Doğu Delen üçüncü oldu. İki gün sonra Kırçova şehrinin Türk köylerinden birince yapılan güreşlerde Soner Toto Başpehlivanlıkta birinci oldu. Başaltında Abdülbaki Kara ikinci, Büyük Orta’da da Ufuk Yanık birinci, Veysel Çolak üçüncü oldu. Son olarak 26 Ağustos’ta tekrar Üsküp’te yapılan Yağlı Güreş turnuvasında Soner Toto Başta birinci, Başaltında Ufuk Yanık birinci, Büyük Ortada da Abdülbaki Kara birinci, Veysel Çolak üçüncü oldu.

 

“KOCA YUSUF GÜREŞLERİNE HAZIRLANIYORUZ”

Şahi Spor Kulüp Başkanı Şamil Doğu Delen gerçekleşen turnuvalar hakkında düşüncelerini sorduğumuzda; “Ülkemizden farklı olarak Makedonya’da Yağlı Güreş Federasyonu var. Türkiye’den gelen pehlivanlara karşı büyük ilgi var ve çok iyi misafir ediyorlar. Şimdi topluca 2 Eylül’deki Koca Yusuf güreşlerine hazırlanıyoruz. Aynı tarihte Alantepe’de de güreşler var. Keşke aynı tarihe denk gelmeseydi de ikisine de katılabilseydik. Yine de Alantepe’deki soydaşlarımızı yalnız bırakmayacağız ve oraya da bizi temsil edecek pehlivanlar göndereceğiz. Makedonya’da bize desteklerini esirgemeyen Karareşit ailesine, Uskana Spor Kulübü başkanı Fatmir Azizi’ye  ve Edirneli esnaf Cevat Işık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI