EĞİTİMDE 2023 VİZYONU ANLATILDI

EĞİTİMDE 2023 VİZYONU ANLATILDI

EĞİTİMDE 2023 VİZYONU ANLATILDI

EĞİTİMDE 2023 VİZYONU ANLATILDI
05 Kasım 2019 - 00:03

Milli Eğitim Müdürü Arpacı, Öğretmenevi Sosyal Tesisleri'nde, düzenlenen toplantıda, yaptıkları çalışmalar ve 2023 vizyon projeleri hakkında gazetecilere bilgi verdi. Ayrıca toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Arpacı, okullarda temizlik, kartuş ve kitap parası toplanmasının zorunlu olmadığını belirtti.
Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, "Yönetici, öğretmen, veli ve çocuk akademileri", "Tasarım yarışmaları", "Kurumsal iş birlikleri", "Yeteneğimin farkındayım" gibi bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Arpacı, " Gönülleri fethetmek esastır. Kalplere dokunmak esastır o yüzden bizlerde yaptığımız bütün faaliyet ve projelerde gönüllere girebildik mi kalpleri kazanabildik mi sadece derdimiz budur. Bu vatanın bu toprağın çocuklarına daha fazla nasıl hizmet edebiliriz. Gecemizi gündüzümüze katarak bilgi ve birikimimizi işbirliği ve gönül birliğiyle ahenkli şekilde yürüyoruz amacımız çocuklarımızı geliştirmek.”dedi.
Okullarda temizlik, kartuş ve kitap paralarının toplanması iddiaları hakkında da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arpacı, hiçbir zaman kaynak kitap alınmasının zorunlu olmadığını ve velilerden zorla para talep edilmediğini söyledi. Gönüllülük esasına dayanarak velilerin maddi destek verdiğini ifade eden Arpacı, “maddi durumu kötü olan öğrencilerimize biz destek olmaya her zaman hazırız” açıklamasında bulundu.
Edirne’nin sınav sonuçları sırasında diğer illere oranla 25’inci sırada yer alması hakkında da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müdür Yardımcısı Cemal Turan, gerçekleşen sınava Edirne’den yüzde 95 öğrencinin katıldığını ancak diğer illerden katılımın yüzde 65’lerde olduğunu savunarak, eğer bizden de yüzde 75 öğrenci katılmış olsaydı zaten ilk 3’te yer alacaktık ham puan ortalamamız ilk üçte yer alan illerin de üzerinde”dedi.
Yıkılan öğretmenevinin son durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk, Bakanlığımızın öncelikli hedefi derslik. Milli Eğitim Bakanlığımız çocuklarımız olduğu için var. Çocuklar var diye burada. Öğretmen evi önceliğimiz değil, bizim. Yapılsa, yatırım onaylansa iyi olur. Her defasında talepte bulunmaya devam edeceğiz. Yerel belediyeler, ticaret odaları, borsalar, hayırseverler bize destek versin hep birlikte yapalım” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA