EKMEĞE ZAM!

EKMEĞE ZAM!

EKMEĞE ZAM!
13 Eylül 2019 - 08:32

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, fırıncıların talepleri doğrultusunda ekmek fiyatlarına 25 kuruş zam yapma kararı aldıklarını açıkladı. Zammın komisyondan geçtiğini söyleyen Cingöz, yeni fiyat tarifesinin birkaç gün içerisinde uygulanmaya başlanacağını ifade etti.
Edirne’de ekmek fiyatları yüzde 18 oranında zamlanıyor. En son geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapılan zammın ardından fırıncıların zam talebi ile ekmek fiyatlarının yüzde 18 oranında arttırılması kararlaştırıldı.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “zam kararının komisyondan geçti. Buna göre 210 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 50 kuruş olarak uygulanacak. Edirne’de ekmeğe zam geldi. Yapılan yönetim kurulu toplantısında, 210 gram ekmeğe 1 lira 50 kuruş olarak komisyondan geçti, bundan sonraki süreçte uygulanmaya başlanacak.
Tabi Valilik veya diğer kurumlar itiraz eder mi etmez mi onu şuan bilemiyoruz. Biz fırıncılardan gelen talepler doğrultusunda fiyat belirleriz. Talep önce lokantacılar odasına gelir ve lokantacılar odası bize talebi iletir, biz bunu uyarız ya da onaylarız. Geçen sene en son 6’ncı ayda zammı vermişiz. Bu 15 ay içinde enerjiye, asgari ücrete ve diğer girdi maliyetleri zamlandığından talep edilen bu zammı onayladık. Komisyondan geçen zam, önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlayacak” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
MAHALLE HALKI SEFERBER OLDU
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA
SELİMİYE CAMİİNDE MANEVİ MASA